Бер 292018
 

Сьогодні, 29 березня 2018 року, у Чернівецькому Центрі розвитку місцевого самоврядування за участі заступника голови Всеукраїнської асоціації сприяння самоорганізації населення Андрія Крупника відбувся круглий стіл-обговорення «Стан самоорганізації населення на Буковині. Вплив активних мешканців на розвиток громад». В обговорені взяли участь: директор Чернівецького ресурсного центру підтримки місцевої демократії Ігор Бабюк, представники Чернівецького центру розвитку місцевого самоврядування, об’єднаних територіальних громад, сільських та селищних рад, громадських організацій.
Учасники круглого столу обговорили питання розвитку соціального капіталу в Україні, практики об’єднаних територіальних громад у процесі залучення членів територіальної громади до розвитку території, функціонування органів самоорганізації населення у громадах, бюджети участі як механізми залучення громадян до прийняття рішень на місцевому рівні, форми співпраці громадських організацій Чернівецької області для підвищення активності мешканців громад. Continue reading »

Приєднуйтесь до нас:
Бер 172018
 

Експерти Чернівецької обласної громадської організації «Комітет виборців» провели зустріч з представниками громадських організацій Сторожинеччини та обговорили процес  налагодження ефективної взаємодії із органами виконавчої влади щодо відстоювання прав громадян.

16 березня заступник голови Чернівецької обласної громадської організації «Комітет виборців» Ігор Баб’юк та кандидат наук з державного управління, експерт ЧОГО «Комітет виборців», голова громадської ради при Чернівецькій ОДА Тарас Халавка провели навчальний семінар для лідерів громадських організацій та членів громадської ради при Сторожинецькій райдержадміністрації. Захід відбувся за участі голови Сторожинецької районної державної адміністрації Ярослава Бартоша.

Continue reading »

Приєднуйтесь до нас:
Бер 062018
 

В Українському народному домі в Чернівцях обговорювали чим займаються народні депутати в українському Парламенті і за якими критеріями оцінюється їх діяльність, де можна знайти таку інформацію і як її використовувати.

Сьогодні, 6 березня 2018 року в приміщенні Українського народного дому Чернівецька обласна громадська організація «Комітет виборців» провела освітній воркшоп, щодо моніторингу діяльності народних депутатів України. У заході взяли участь представники громадських організацій, активісти, помічники народних депутатів, студенти-політологи та журналісти.
Головною темою обговорення стало питання напрацювання дієвого механізму для комплексної оцінки роботи народних депутатів України, який сьогодні фактично відсутній. Піднімались питання низької якості законодавчих актів, не персонального голосування, неефективності роботи в комітетах, прогулів пленарних засідань та інші негативні приклади роботи народних депутатів України. Continue reading »

Приєднуйтесь до нас:
Бер 052018
 

Приєднуйтесь до нас:
Бер 032018
 

6 березня 2018 року (вівторок)  о 11. 00  в приміщенні конференц- залу Українського Народного Дому (вул.Я.Петровича. 2) ЧГО «Комітет виборців» проводить освітній воркшоп, що проходить у рамках виконання Плану дій Ініціативи «Відкритий парламент» на тему моніторингу роботи народних депутатів України.
Під час заходу експерти КВУ представлять методологію щодо визначення ефективності роботи народних депутатів України. Методологія включає 5 компонентів: відвідування народним депутатом засідань ВР, засідань комітетів, участь в голосуваннях, кількість поданих/прийнятих законопроектів, якість законопроектів.
Учасники воркшопу ознайомляться із тим, як працювати із вказаними інструментами з допомогою веб-сайту Верховної Ради України. Додатково будуть проведені практичні завдання щодо написання запитів на публічну інформацію, звернень громадян, створення електронних петицій тощо.
До участі у воркшопі запрошені народні депутати України, регіональні експерти, журналісти, громадські діячі та зацікавлені особи.
Запрошуємо зацікавлених працівників місцевих ЗМІ до участі у висвітленні зазначеного заходу.
Захід відбудеться в рамках проекту «Дієві механізми оцінки роботи народних депутатів для виборців» на виконання Плану дій Ініціативи «Відкритий парламент» за підтримки проекту ЄС-ПРООН «Рада за Європу».
За додатковою інформацією просимо звертатися, до заступника голови обласної організації “Комітет виборців” п. Ярослав Філяка за моб. тел. 050 334-02-61.

Приєднуйтесь до нас:
Бер 032018
 

На прикінці лютого в Вижниці відбувся захід в межах проекту «Правова освіта громадян в територіальних громадах через Центр правової інформації та консультації», який реалізує Чернівецька ГО «Комітет виборців України» на тему: «Взаємодія органів місцевого самоврядування та громадських організацій щодо захисту прав громадян».
На заході були присутні члени громадської ради при Вижницькій РДА, представники органів державної влади та місцевого самоврядування.
В ході проведення було обговорено шляхи взаємодії між громадським сектором і владою. Підписано меморандум про співпрацю з начальником Вижницького районного сектору з питань пробації.
Зокрема, заступник ГО КВУ Ігор Баб’юкрозповів про ключові моменти участі громадськості з представниками урядових органів та етапи їх співпраці, а саме: партнерство, діалог, консультацію, інформацію та процесу прийняття політичних рішень. Continue reading »

Приєднуйтесь до нас:
Бер 012018
 

28 лютого 2018 року Чернівецька обласна громадська організація «Комітет виборців» провела підсумкову конференцію за проектом «Молодь проти корупції та насилля! Молодь – за європейські цінності!»
Під час заходу були представлені результати реалізації проекту та методику форум-театру як нетрадиційний спосіб організації дискусії в молодіжному середовищі.
Під час реалізації проекту «Молодь проти корупції та насилля! Молодь – за європейські цінності!» Чернівецька обласна громадська організація «Комітет виборців» провела більше 20-ти інформаційних заходів в 10 загальноосвітніх навчальних закладах, в трьох чернівецьких ВНЗ та трьох середньо – технічних навчальних закладах. Загалом в інформаційній кампанії взяло участь близько 800 молодих людей віком від 15 до 20 років.
Методика форум – театру показала нам, громадським активістам та викладачам чернівецьких навчальних закладів, наскільки цікавим може бути обговорення в молодіжному середовищі на таку непросту, здавалось би тему, як корупція. Молоді люди, які виховані в суспільстві, де кожний намагається вирішувати проблеми із використанням всього арсеналу корупційних засобів: родинні зв’язки, телефонне право, хабарництво тощо, намагалися осмислити причини корупційного мислення. Але головне, молоді люди активно намагалися виправити правдиву ситуацію, в яку потрапив головний герой міні-вистави.
В деяких навчальних закладах обговорення проходило настільки активно і невимушено, що змальовану у міні-виставі корупційну ситуацію приходилось програвати по декілька разів. Замінюючи головного героя – протоганіста (персонажа, що страждає від пригноблення), учні, студенти, учасники семінару, досить успішно намагалися протистояти проявам корупції та насилля. Continue reading »

Приєднуйтесь до нас: