Місцеві вибори

 

  У двох ОТГ Чернівецької області відбулися вибори (ВІДЕО)

  30 квітня в Україні відбулися вибори депутатів та голів місцевих рад у 47 об’єднаних територіальних громадах 19 областей. Обирали і у двох Чернівецьких – Селятинській та Конятинській, що на Питильщині.

  Селятинська та Конятинська ОТГ – доволі молоді. Їх було створено на початку 2017 року. Нині у кожній із громад на виборах було обрано по 22 депутата і очільників громад.

  ТАРАС ХАЛАВКА, РЕГІОНАЛЬНИЙ КОНСУЛЬТАНТ З ПИТАНЬ КОМУНІКАЦІЇ АСОЦІАЦІЇ МІСТ УКРАЇНИ: «Ці ОТГ створені із трьох колишніх сільських рад. Всі ті сільські колишні голови брали участь у виборчому процесі, балотувалися на голову ОТГ. У Конятинській ОТГ переміг Конятинський сільський голова, а в Селятинській – Шепітський. Очевидно певний час у Шепоті не буде старости, тому що виконують обов’язки старост ті сільські голови, які були до цього часу в тих громадах, не в центрах громад».

  ”Читати

  На виборах в об’єднаних громадах Путильського району у неділю був аншлаг

  30 квітня відбулись вибори у двох об’єднаних громадах Путильського району – Конятинській та Селятинській. В Конятинській об’єднаній громаді на вибори прийшло понад 61% виборців, а в Селятинській більше - 56%. Прикметно, що в деяких населених пунктах явка виборців перевищувала 75%, так у селі Верхній Яловець проголосувало 77%.
  На виборах в Конятинській об’єднаній громаді переміг Конятинський сільський голова, позапартійний - Олександр Комариця, який набрав майже 34% голосів.
  Одночасно з виборами голови об’єднаної громади було обрано 22 депутати Конятинської сільської ради. Цікаво, що на одній з дільниць два кандидати у депутати набрали однакову кількість голосів, але в одному бюлетені галочка була проставлена не в квадратику для голосування. Більшістю голосів членів комісії цей бюлетень було визнано недійсним.
  В Селятинській об’єднаній громаді переміг колишній Шепітській сільський голова, член ВО «Батьківщина» - Валерій Полянчук , набрав 44% голосів виборців.

  ”Читати

  Навесні на Буковині знову можуть пройти вибори

  4588Навесні у Чернівецькій області знову можуть пройти вибори – готуються чергові подачі документів на створення нових об’єднаних громад.

  – Процес децентралізації триває, у 2017 році у нас з’являться нові ОТГ, – розповів "Молодому буковинцю" експерт із питань децентралізації Ігор БАБ’ЮК. – Зокрема дві громади в Путильському районі отримали позитивні висновки і готують подання на проведення виборів – це Селятинська і Конятинська. Ще у кількох процес запущено, проходять обговорення. Також чекають внесення Верховною Радою змін до законодавства, яке дозволить об’єднання населених пунктів із різних районів, Магальська і Новодністровська громади.

  За словами експерта, можуть невдовзі з’явитися ОТГ у районах, де їх ще не було – у Заставнівському та Кіманському. Так обговорюють об’єднання Чуньків і Кадубівці, розпочато процес у Кострижівці. А на Кіцманщині може утворитися потужна громада з приміських Мамаївців, Лужан і – можливо – Стрілецького Кута.

  ”Читати

  Депутати бачать більшу перспективу у роботі рад об’єднаних громад, ніж у районних радах

  123Експерти обласного Комітету виборців проаналізували дані щодо кількості депутатів, які після грудневих виборів склади мандати та перейшли працювати у інші ради.
  За результатами дослідження КВУ виявив наступне: п’ять депутатів районних рад Чернівецької області склали мандати через обрання депутатами рад об’єднаних громад. Прикметно, що частина колишніх депутатів райрад вбачають більшу перспективу навіть у сільських радах об’єднаних громад, ніж у районних. Так, двоє колишніх депутатів Сторожинецької райради (Надія Піцул та Віорел Процеску) надали перевагу подальшій роботі у складі Чудейської сільської ради об’єднаної територіальної громади. Три депутати Вижницької районної ради після обрання депутатами міських рад ОТГ вирішили скласти повноваження. Микола Дмитрюк та Микола Опаєць надали перевагу подальшій роботі у Вашківецькій міській раді об’єднаної громади, а Роман Єрема - у Вижницькій міській раді.
  Водночас, два кандидати відмовились від мандатів депутатів об’єднаних громад Вижницької міської ради: Василь Савчукевич (сільський голова Виженки) та Михайло Чорней (депутат обласної ради).
  Серед міських рад об’єднаних територіальних громад, обраних у грудні минулого року, найбільш збалансований склад у гендерному відношенні у Вижницькій (тут обрано сім жінок з двадцяти шести депутатів (27%), у Сторожинецькій міській раді (шість з тридцяти шести (17,5%), а у Вашківецькій всього три з двадцяти шести (11,5%).
  Дані взяті з сайту ЦВК.

  ”Читати

  Список депутатів Сторожинецької міської ради об'єднаної громади

  Загальні відомості про результати голосування

  Найменування партії К-сть голосів, поданих за місцеву організацію політичної партії К-сть отриманих депутатських мандатів К-сть отриманих депутатських мандатів, що залишились вакантними
  політична партія Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина" 2306 9 0
  ПАРТІЯ "БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА "СОЛІДАРНІСТЬ" 1770 7 0
  Політична партія "Наш край" 1346 5 0
  Аграрна партія України 1160 4 0
  Радикальна партія Олега Ляшка 1091 4 0
  ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ "ГРОМАДСЬКИЙ РУХ "НАРОДНИЙ КОНТРОЛЬ" 667 3 0
  Народна Партія 615 2 0
  Політична партія "НАРОДНИЙ ФРОНТ" 343 0 0
  політична партія Всеукраїнське об’єднання "Свобода" 167 0 0
  Політична партія "Об’єднання "САМОПОМІЧ" 134 0 0

   

  ”Читати

  Список депутатів Вижницької міської громади

  Загальні відомості про результати голосування

  Найменування партії К-сть голосів, поданих за місцеву організацію політичної партії К-сть отриманих депутатських мандатів К-сть отриманих депутатських мандатів, що залишились вакантними
  ПАРТІЯ "БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА "СОЛІДАРНІСТЬ" 1282 5 0
  Аграрна партія України 981 4 0
  політична партія Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина" 759 3 0
  Політична партія "НАРОДНИЙ ФРОНТ" 741 3 0
  політична партія Всеукраїнське об’єднання "Свобода" 733 3 0
  Політична партія "Об’єднання "САМОПОМІЧ" 671 2 0
  ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ "УКРАЇНСЬКЕ ОБ’ЄДНАННЯ ПАТРІОТІВ – УКРОП" 618 2 0
  Політична партія "Сила людей" 578 2 0
  Радикальна партія Олега Ляшка 506 2 0
  Політична партія "Наш край" 186 0 0
  ”Читати

  Список депутатів Вашківецької міської ради об'єднаної громади

  Загальні відомості про результати голосування

  Найменування партії К-сть голосів, поданих за місцеву організацію політичної партії К-сть отриманих депутатських мандатів К-сть отриманих депутатських мандатів, що залишились вакантними
  ПАРТІЯ "БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА "СОЛІДАРНІСТЬ" 932 7 0
  Аграрна партія України 810 6 0
  політична партія Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина" 559 4 0
  ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ "УКРАЇНСЬКЕ ОБ’ЄДНАННЯ ПАТРІОТІВ – УКРОП" 310 3 0
  політична партія Всеукраїнське об’єднання "Свобода" 298 2 0
  Радикальна партія Олега Ляшка 264 2 0
  Політична партія "НАРОДНИЙ ФРОНТ" 231 2 0
  Політична партія "Об’єднання "САМОПОМІЧ" 168 0 0
  ”Читати

  Олексій Чепіль обраний головою Вижницької об'єднаної громади, а до міської ради проходять 9 партій

  За попередніми підрахунками Олексій Чепіль (Вижницький міський голова) обраний головою Вижницької міської об'єднаної громади. За нього проголосували 4996 виборців, або майже 70% від тих хто взяли участь у голосуванні. За Михайла Андрюка (голова Вижницької районної ради) проголосували 1397 виборців (19%), за Олексія Гордійчука (Іспаський сільський голова) - 758 (10,5%).  До Вижницької міської ради  можливо проходять девять політичні партії: БПП - 18%, Аграрна партія - 13,7%, Батьківщина - 12%, Народний фронт - 10,5%, Свобода - 10,3%, Самопоміч - 9,55%, Сила людей - 8,14%, УКРОП- 8%, РПЛ -7,15%. Партія Наш край не набрала прохідний відсоток. Дані уточнюються.  Вижницька громада нараховує понад 17 тис. мешканців, до її складу увійшло місто Вижниця та 6 сільських рад.  Прес-служба обласного КВУ.

  ”Читати

  В Сторожинці переміг Карлійчук, а до міської ради об'єднаної громади проходять 7 партій

  За попередніми підрахунками, на виборах, які відбулись 18 грудня на посаду Сторожинецького міського голови обрано Миколу Карлійчука (діючого міського голову).  Він набрав понад 51% голосів виборців. На другому місці опинився Володимир Сумарюк (Зруб-Комарівський сільський голова) - 18%. Представник Батьківщини - Катерина Гуцуляк набрала трохи менше 15%, Світлана Бажура (Комарівський сільський голова) - 11%. Найменше набрав представник партії "Наш край" Микола Деліцой менше 5%.  До міської ради проходять представники 7 партій: Батьківщина - 24%, БПП - 18,4%, Наш край - 14%, РПЛ -11,3%, Аграрна партія - 12%, Народний контроль - 7%, Народна партія - 6,4%. Не подолали 5 % бар'єр: Народний фронт - 3,5%, Свобода - 1,8% та Самопоміч -1,4%   Дані отримані спостерігачами КВУ від міської ТВК.

  ”Читати

  Стала відома явка на виборах у міських об'єднаних громадах Буковини

  Явка на виборах до об'єднаних громад була на рівні явки на місцевих виборах минулого року. Станом на 20.00 всі виборчі дільниці у об'єднаних громадах закрились вчасно, спостерігачі КВУ зафіксували наступну явку виборців: Вижницька міська об’єднана територіальна громада – 49% (7232 виборців), Вашківецька (Вижницький р-н) міська об’єднана територіальна громада – 43% (3619 виборців). Найменша явка у Сторожинецькій міській об’єднаній громаді майже  39% (10167 виборців). 18 грудня вибори відбуваються у 144 об’єднаних громадах в Україні, у т.ч. і в 4 громадах Чернівецької області. Для порівняння у 2015 році явка виборців на місцевих виборах у Вижницькому районі становила – 47%, у Сторожинецькому – 39%.

  ”Читати

Всі матеріали розділу