Бер 012018
 

28 лютого 2018 року Чернівецька обласна громадська організація «Комітет виборців» провела підсумкову конференцію за проектом «Молодь проти корупції та насилля! Молодь – за європейські цінності!»
Під час заходу були представлені результати реалізації проекту та методику форум-театру як нетрадиційний спосіб організації дискусії в молодіжному середовищі.
Під час реалізації проекту «Молодь проти корупції та насилля! Молодь – за європейські цінності!» Чернівецька обласна громадська організація «Комітет виборців» провела більше 20-ти інформаційних заходів в 10 загальноосвітніх навчальних закладах, в трьох чернівецьких ВНЗ та трьох середньо – технічних навчальних закладах. Загалом в інформаційній кампанії взяло участь близько 800 молодих людей віком від 15 до 20 років.
Методика форум – театру показала нам, громадським активістам та викладачам чернівецьких навчальних закладів, наскільки цікавим може бути обговорення в молодіжному середовищі на таку непросту, здавалось би тему, як корупція. Молоді люди, які виховані в суспільстві, де кожний намагається вирішувати проблеми із використанням всього арсеналу корупційних засобів: родинні зв’язки, телефонне право, хабарництво тощо, намагалися осмислити причини корупційного мислення. Але головне, молоді люди активно намагалися виправити правдиву ситуацію, в яку потрапив головний герой міні-вистави.
В деяких навчальних закладах обговорення проходило настільки активно і невимушено, що змальовану у міні-виставі корупційну ситуацію приходилось програвати по декілька разів. Замінюючи головного героя – протоганіста (персонажа, що страждає від пригноблення), учні, студенти, учасники семінару, досить успішно намагалися протистояти проявам корупції та насилля.
Підсумовуючи вищевикладене, можна із впевненістю сказати, що молоді люди 15-20 років, які народжені вже в Незалежній Україні, не бажають миритися із тими корупційними проявами, які присутні в нашому повсякденному житті.
Більшість з учасників форум-театру говорили про необхідність формування в Україні нового спільного антикорупційного мислення, яке могло б ефективно протистояти загальним принципам «рішала».
Як зазначив керівник проекту Ігор Баб’юк «Проект «Молодь проти корупції та насилля! Молодь – за європейські цінності!» не ставив собі за мету повністю подолати корупцію в українському молодіжному середовищі. Але проект через поширену методику форум-театру спромігся привернути увагу молоді до зазначеної тематики, залучити молодих людей до активного обговорення та моделювання власної поведінки».
Також під час конференції буде презентовано посібник «Долаємо корупційну свідомість: практичний порадник за методикою форум-театр для молоді та вчителів».
В конференції взяли участь учасники проекту, (учні та студенти, які брали участь в постановці міні-вистави форум-театру), вчителі загальноосвітніх шкіл та викладачі вищих навчальних закладів м. Чернівці.
Захід проходив в рамках проекту «Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pactв Україні.

Приєднуйтесь до нас:

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)