Моніторинг діяльності депутатів

 

    Робота Заставнівської міської виборчої комісії заблокована, а вибори під загрозою зриву

    В рамках спостереження за виборами в Заставнівській ОТГ, сьогодні представники КВУ поспілкувалися із членами Заставнівської міської виборчої комісії. Окремі члени комісії не виключають варіант зриву виборів, оскільки діяльність міської виборчої комісії заблоковано.

    Загострення конфліктної ситуації розпочалося після реєстрації кандидатів по багатомандатних виборчих округах, поданих партіями та кандидатів на міського голови.

    10 квітня, згідно роз’яснень ЦВК, на засіданні міської виборчої комісії прийнято рішення виключити Василя Молдована із партійного списку БПП та скасувала його реєстрацію, як кандидата на посаду міського голови. На що Василь Молдаван поскаржився в Чернівецький окружний адміністративний суд і 15 квітня 2018 року суд задовольнив його клопотання, рішення комісії визнав протиправним та скасував рішення про його виключення.

    ”Читати

    На виборчих перегонах у Герцах вже відомі імена претендентів

    На посаду голови міста Герца балотуються два держслужбовці, приватний підприємець та хірург. До міської ради хочуть потрапити представники десяти політичних партій.

     

    Вчора, 5 квітня на засіданні Герцаївської міської виборчої комісії було зареєстровано кандидатів на посаду міського голови та партійні списки у багатомандатному виборчому окрузі.

    Свого висуванця міським головою хочуть бачити три партії, а один кандидат скористався своїм правом на самовисування. Провладний Блок Петра Порошенка «Солідарність» висунув чинного міського голову Василя Скрипкару, партійці із Радикальної партії Олега Ляшка довірили змагатися приватному підприємцю Михайлу Танасу, лікар-хірург Аурел Цинтар балотуватиметься під партійними знаменами «Нашого краю». Чинний голова Герцаївської райради Віктор Чукля, який у 2015 році очолював районний список «Опозиційного блоку», цього разу вочевидь вирішив не афішувати перед виборцями свої партійні вподобання.

     

     

    ”Читати

    Експерти КВУ презентували методику оцінки роботи народних депутатів України

    В Українському народному домі в Чернівцях обговорювали чим займаються народні депутати в українському Парламенті і за якими критеріями оцінюється їх діяльність, де можна знайти таку інформацію і як її використовувати.

    Сьогодні, 6 березня 2018 року в приміщенні Українського народного дому Чернівецька обласна громадська організація «Комітет виборців» провела освітній воркшоп, щодо моніторингу діяльності народних депутатів України. У заході взяли участь представники громадських організацій, активісти, помічники народних депутатів, студенти-політологи та журналісти.
    Головною темою обговорення стало питання напрацювання дієвого механізму для комплексної оцінки роботи народних депутатів України, який сьогодні фактично відсутній. Піднімались питання низької якості законодавчих актів, не персонального голосування, неефективності роботи в комітетах, прогулів пленарних засідань та інші негативні приклади роботи народних депутатів України.

    ”Читати

    «Вживають спиртне, діють агресивно»: журналісти з’ясували, чим займаються штаби партій у Чернівцях у міжвиборчий період (ВІДЕО)

    У Чернівцях політичні партії намагаються сплачувати до міського бюджету Чернівців якомога менше коштів за оренду приміщень під власні громадські приймальні.

    Про це йдеться у програмі "Наскрізь", яка вийшла в ефір на телеканалі "ТВА", пише molbuk.ua

    Журналісти програми з’ясували, що політичні партії, які отримують фінансування від держави, сплачують заменшену суму коштів за оренду приміщень комунальної власності під свої громадські приймальні.

    Зокрема, партія "Батьківщина", яка орендує приміщення під власний офіс площею 60 кв.м. на вулиці Кафедральній, сплачує лише 37 848 гривень в рік.
    У сюжеті зазначається, що згідно законодавства, партія повинна сплачувати за оренду суму, яка дорівнює 7% від вартості приміщення. Згідно з розрахунками журналістів, "Батьківщина" сплачує таку суму, наче приміщення на Кафедральній вартує всього 20,4 тис доларів США.

    ”Читати

    Лише половина депутатів Чернівецької обласної ради, за рік роботи, зверталися із депутатськими запитами

    Експерти обласної організації Комітету виборців України проаналізували депутатські запити, що були подані (або озвучені) обласними депутатами на сесіях Чернівецької обласної ради і виявили наступне:
    Із початку грудня 2015 року відбулося 10 сесій, на яких обранці подали 67 депутатських запитів. Своїм правом на подання запиту скористався 31 депутат. Це менше половини /всього 48%/ від усього персонального складу облради (64 депутата). Із 9 депутатів в 2 фракціях /”Опозиційний блок” та Радикальна партія Олега Ляшка/ жоден не подав хоча б одного запиту/
    52% усіх запитів підготували 14% депутатів. Іншими словами 9 обранців із 64, написали 35 запитів із 67.
    Перше, що кидається у вічі, чітка і послідовна спрямованість депутатів на задоволення потреб тих виборчих округів, від яких вони обрані до Чернівецької обласної ради.
    Наприклад, 8 із 9 запитів поданих Альоною Гливко /округ №12/ та Валерієм Грижуком /округ №13/ стосуються вирішення проблем тих сіл Глибоцького району, від яких ці депутати були обрані.
    Окрім цього, спільний запит Валерія Грижука та Василя Бічера /БПП, округ №14, генеральний директор будівельної СТзОВ “Надія”/ також стосувався цього району. Зазначені депутати просили від голови ОДА п.О.Г.Фищука вишукати кошти на добудову школи в с.Кам’янка.

    ”Читати

Всі матеріали розділу