Моніторинг діяльності депутатів

 

  Експерти КВУ презентували методику оцінки роботи народних депутатів України

  В Українському народному домі в Чернівцях обговорювали чим займаються народні депутати в українському Парламенті і за якими критеріями оцінюється їх діяльність, де можна знайти таку інформацію і як її використовувати.

  Сьогодні, 6 березня 2018 року в приміщенні Українського народного дому Чернівецька обласна громадська організація «Комітет виборців» провела освітній воркшоп, щодо моніторингу діяльності народних депутатів України. У заході взяли участь представники громадських організацій, активісти, помічники народних депутатів, студенти-політологи та журналісти.
  Головною темою обговорення стало питання напрацювання дієвого механізму для комплексної оцінки роботи народних депутатів України, який сьогодні фактично відсутній. Піднімались питання низької якості законодавчих актів, не персонального голосування, неефективності роботи в комітетах, прогулів пленарних засідань та інші негативні приклади роботи народних депутатів України.

  ”Читати

  «Вживають спиртне, діють агресивно»: журналісти з’ясували, чим займаються штаби партій у Чернівцях у міжвиборчий період (ВІДЕО)

  У Чернівцях політичні партії намагаються сплачувати до міського бюджету Чернівців якомога менше коштів за оренду приміщень під власні громадські приймальні.

  Про це йдеться у програмі "Наскрізь", яка вийшла в ефір на телеканалі "ТВА", пише molbuk.ua

  Журналісти програми з’ясували, що політичні партії, які отримують фінансування від держави, сплачують заменшену суму коштів за оренду приміщень комунальної власності під свої громадські приймальні.

  Зокрема, партія "Батьківщина", яка орендує приміщення під власний офіс площею 60 кв.м. на вулиці Кафедральній, сплачує лише 37 848 гривень в рік.
  У сюжеті зазначається, що згідно законодавства, партія повинна сплачувати за оренду суму, яка дорівнює 7% від вартості приміщення. Згідно з розрахунками журналістів, "Батьківщина" сплачує таку суму, наче приміщення на Кафедральній вартує всього 20,4 тис доларів США.

  ”Читати

  Лише половина депутатів Чернівецької обласної ради, за рік роботи, зверталися із депутатськими запитами

  Експерти обласної організації Комітету виборців України проаналізували депутатські запити, що були подані (або озвучені) обласними депутатами на сесіях Чернівецької обласної ради і виявили наступне:
  Із початку грудня 2015 року відбулося 10 сесій, на яких обранці подали 67 депутатських запитів. Своїм правом на подання запиту скористався 31 депутат. Це менше половини /всього 48%/ від усього персонального складу облради (64 депутата). Із 9 депутатів в 2 фракціях /”Опозиційний блок” та Радикальна партія Олега Ляшка/ жоден не подав хоча б одного запиту/
  52% усіх запитів підготували 14% депутатів. Іншими словами 9 обранців із 64, написали 35 запитів із 67.
  Перше, що кидається у вічі, чітка і послідовна спрямованість депутатів на задоволення потреб тих виборчих округів, від яких вони обрані до Чернівецької обласної ради.
  Наприклад, 8 із 9 запитів поданих Альоною Гливко /округ №12/ та Валерієм Грижуком /округ №13/ стосуються вирішення проблем тих сіл Глибоцького району, від яких ці депутати були обрані.
  Окрім цього, спільний запит Валерія Грижука та Василя Бічера /БПП, округ №14, генеральний директор будівельної СТзОВ “Надія”/ також стосувався цього району. Зазначені депутати просили від голови ОДА п.О.Г.Фищука вишукати кошти на добудову школи в с.Кам’янка.

  ”Читати

  Найбільш дисципліновані депутати Вижницької райради, найбільша кількість депутатських запитів прийняла Глибоцька райрада

  КВУЧернівецька обласна організація Комітету виборців України проаналізувала діяльність чотирьох (Вижницької, Глибоцької, Сторожинецької та Хотинської) районних рад області. На підставі аналізу можна констатувати, що зменшення чисельності депутатів районних рад позитивно вплинуло на їхню явку. Так в жодній з рад немає депутатів, які б пропустили більше 60% пленарних засідань. Найбільш дисципліновані виявились депутати Вижницької райради, лишень два депутати цієї ради пропустили третину засідань, інші всього одне засідання, або були присутні на всіх.
  Найбільш активно в районних радах працюють бюджетні комісії та комісії, які здійснюють управління комунальним майном. Найактивніше розглядаються на комісіях питання пов’язані з фінансами району, районними цільовими програмами, управління власністю, організаційні та кадрові питання.
  Найбільша кількість звернень було прийнято Хотинською райрадою (13). Найбільшу кількість запитів депутатів (52) розглянула Глибоцька райрада, що характерно 45 запитів, або 86% від поданих було задоволено.
  Засідання районних рад відвідували народні депутати Тіміш Г.І. (Глибоцька райрада), Рибак І.П. та Амельченко В.В. (Вижницька райрада).
  Далі наводимо більш детальний аналіз у розрізі окремих райрад.

  ”Читати

  «Точно не пам’ятаю, але на сайті написано»: у Чернівцях депутати плутають дати прийому виборців

  1111Чи пам’ятають депутати Чернівецької міськради, де і коли вони проводять прийом громадян? З таким запитанням сайт "Ініціатива 42" звернувся до обранців різних фракцій. Як з’ясувалося, не всі з них змогли відповісти правильно.
  Олександр Ставчанський з фракції "Самопоміч" повідомив, що востаннє до нього зверталися виборці з проблемою теплових лічильників.
  "Вирішуємо, пишемо звернення", - сказав він.
  Олександр Пуршага розповів, що депутати "Батьківщини" проводять прийом громадян у приміщенні театру ляльок.
  "У нас складений графік прийому громадян усіма депутатами. Ми залучаємо і помічників депутатів для того, щоб охопити весь аспект питань і пропозицій, з якими до нас звертаються мешканці", - додав депутат.
  На запитання, коли можна прийти на прийом особисто до Пуршаги, він, задумавшись, відповів:
  "Точно не пам’ятаю, але по-моєму, другий і третій четвер. Цей графік є на сайті міської ради".

  ”Читати

Всі матеріали розділу