Новини

Кві 172018
 

В рамках спостереження за виборами в Заставнівській ОТГ, сьогодні представники КВУ поспілкувалися із членами Заставнівської міської виборчої комісії. Окремі члени комісії не виключають варіант зриву виборів, оскільки діяльність міської виборчої комісії заблоковано.

Загострення конфліктної ситуації розпочалося після реєстрації кандидатів по багатомандатних виборчих округах, поданих партіями та кандидатів на міського голови.

10 квітня, згідно роз’яснень ЦВК, на засіданні міської виборчої комісії прийнято рішення виключити Василя Молдована із партійного списку БПП та скасувала його реєстрацію, як кандидата на посаду міського голови. На що Василь Молдаван поскаржився в Чернівецький окружний адміністративний суд і 15 квітня 2018 року суд задовольнив його клопотання, рішення комісії визнав протиправним та скасував рішення про його виключення.

Continue reading »

Приєднуйтесь до нас:
Кві 062018
 

На посаду голови міста Герца балотуються два держслужбовці, приватний підприємець та хірург. До міської ради хочуть потрапити представники десяти політичних партій.

 

Вчора, 5 квітня на засіданні Герцаївської міської виборчої комісії було зареєстровано кандидатів на посаду міського голови та партійні списки у багатомандатному виборчому окрузі.

Свого висуванця міським головою хочуть бачити три партії, а один кандидат скористався своїм правом на самовисування. Провладний Блок Петра Порошенка «Солідарність» висунув чинного міського голову Василя Скрипкару, партійці із Радикальної партії Олега Ляшка довірили змагатися приватному підприємцю Михайлу Танасу, лікар-хірург Аурел Цинтар балотуватиметься під партійними знаменами «Нашого краю». Чинний голова Герцаївської райради Віктор Чукля, який у 2015 році очолював районний список «Опозиційного блоку», цього разу вочевидь вирішив не афішувати перед виборцями свої партійні вподобання.

 

 

Continue reading »

Приєднуйтесь до нас:
Бер 062018
 

В Українському народному домі в Чернівцях обговорювали чим займаються народні депутати в українському Парламенті і за якими критеріями оцінюється їх діяльність, де можна знайти таку інформацію і як її використовувати.

Сьогодні, 6 березня 2018 року в приміщенні Українського народного дому Чернівецька обласна громадська організація «Комітет виборців» провела освітній воркшоп, щодо моніторингу діяльності народних депутатів України. У заході взяли участь представники громадських організацій, активісти, помічники народних депутатів, студенти-політологи та журналісти.
Головною темою обговорення стало питання напрацювання дієвого механізму для комплексної оцінки роботи народних депутатів України, який сьогодні фактично відсутній. Піднімались питання низької якості законодавчих актів, не персонального голосування, неефективності роботи в комітетах, прогулів пленарних засідань та інші негативні приклади роботи народних депутатів України. Continue reading »

Приєднуйтесь до нас:
Тра 132017
 

У Чернівцях політичні партії намагаються сплачувати до міського бюджету Чернівців якомога менше коштів за оренду приміщень під власні громадські приймальні.

Про це йдеться у програмі “Наскрізь”, яка вийшла в ефір на телеканалі “ТВА”, пише molbuk.ua

Журналісти програми з’ясували, що політичні партії, які отримують фінансування від держави, сплачують заменшену суму коштів за оренду приміщень комунальної власності під свої громадські приймальні.

Зокрема, партія “Батьківщина”, яка орендує приміщення під власний офіс площею 60 кв.м. на вулиці Кафедральній, сплачує лише 37 848 гривень в рік.
У сюжеті зазначається, що згідно законодавства, партія повинна сплачувати за оренду суму, яка дорівнює 7% від вартості приміщення. Згідно з розрахунками журналістів, “Батьківщина” сплачує таку суму, наче приміщення на Кафедральній вартує всього 20,4 тис доларів США. Continue reading »

Приєднуйтесь до нас:
Січ 182017
 

Експерти обласної організації Комітету виборців України проаналізували депутатські запити, що були подані (або озвучені) обласними депутатами на сесіях Чернівецької обласної ради і виявили наступне:
Із початку грудня 2015 року відбулося 10 сесій, на яких обранці подали 67 депутатських запитів. Своїм правом на подання запиту скористався 31 депутат. Це менше половини /всього 48%/ від усього персонального складу облради (64 депутата). Із 9 депутатів в 2 фракціях /”Опозиційний блок” та Радикальна партія Олега Ляшка/ жоден не подав хоча б одного запиту/
52% усіх запитів підготували 14% депутатів. Іншими словами 9 обранців із 64, написали 35 запитів із 67.
Перше, що кидається у вічі, чітка і послідовна спрямованість депутатів на задоволення потреб тих виборчих округів, від яких вони обрані до Чернівецької обласної ради.
Наприклад, 8 із 9 запитів поданих Альоною Гливко /округ №12/ та Валерієм Грижуком /округ №13/ стосуються вирішення проблем тих сіл Глибоцького району, від яких ці депутати були обрані.
Окрім цього, спільний запит Валерія Грижука та Василя Бічера /БПП, округ №14, генеральний директор будівельної СТзОВ “Надія”/ також стосувався цього району. Зазначені депутати просили від голови ОДА п.О.Г.Фищука вишукати кошти на добудову школи в с.Кам’янка. Continue reading »

Приєднуйтесь до нас:
Чер 082016
 

КВУЧернівецька обласна організація Комітету виборців України проаналізувала діяльність чотирьох (Вижницької, Глибоцької, Сторожинецької та Хотинської) районних рад області. На підставі аналізу можна констатувати, що зменшення чисельності депутатів районних рад позитивно вплинуло на їхню явку. Так в жодній з рад немає депутатів, які б пропустили більше 60% пленарних засідань. Найбільш дисципліновані виявились депутати Вижницької райради, лишень два депутати цієї ради пропустили третину засідань, інші всього одне засідання, або були присутні на всіх.
Найбільш активно в районних радах працюють бюджетні комісії та комісії, які здійснюють управління комунальним майном. Найактивніше розглядаються на комісіях питання пов’язані з фінансами району, районними цільовими програмами, управління власністю, організаційні та кадрові питання.
Найбільша кількість звернень було прийнято Хотинською райрадою (13). Найбільшу кількість запитів депутатів (52) розглянула Глибоцька райрада, що характерно 45 запитів, або 86% від поданих було задоволено.
Засідання районних рад відвідували народні депутати Тіміш Г.І. (Глибоцька райрада), Рибак І.П. та Амельченко В.В. (Вижницька райрада).
Далі наводимо більш детальний аналіз у розрізі окремих райрад. Continue reading »

Приєднуйтесь до нас:
Тра 312016
 

1111Чи пам’ятають депутати Чернівецької міськради, де і коли вони проводять прийом громадян? З таким запитанням сайт “Ініціатива 42” звернувся до обранців різних фракцій. Як з’ясувалося, не всі з них змогли відповісти правильно.
Олександр Ставчанський з фракції “Самопоміч” повідомив, що востаннє до нього зверталися виборці з проблемою теплових лічильників.
“Вирішуємо, пишемо звернення”, – сказав він.
Олександр Пуршага розповів, що депутати “Батьківщини” проводять прийом громадян у приміщенні театру ляльок.
“У нас складений графік прийому громадян усіма депутатами. Ми залучаємо і помічників депутатів для того, щоб охопити весь аспект питань і пропозицій, з якими до нас звертаються мешканці”, – додав депутат.
На запитання, коли можна прийти на прийом особисто до Пуршаги, він, задумавшись, відповів:
“Точно не пам’ятаю, але по-моєму, другий і третій четвер. Цей графік є на сайті міської ради”. Continue reading »

Приєднуйтесь до нас:
Тра 252016
 

1464034210_13272006_452898308233232_357740651_oЧернівецька міськрада три місяці ділила залишок коштів міського бюджету за 2015 рік у сумі 190 мільйонів гривень. Десь третина із них як завжди пішли або на погашення боргів, або на «підтримку штанів» неефективних комунальних структур, або у «соціальний пісок». Ще частина – на задоволення популістських потреб тих, хто нині, завдяки власному нахабству і безпринципності, править бал у міськраді, використовуючи політичне невігластво і схильність до «матеріальних компромісів» частини своїх колег. Continue reading »

Приєднуйтесь до нас:
Тра 232016
 

1463920382_1455796491_3_mistoСкандали і розборки у сесійній залі – це далеко не політична боротьба між владою та опозицією за інтереси громади. Ці шоу є елементами тривалої боротьби за владу у місті між кількома бізнесово-політичними групами впливу. Часто їхні інтереси не мають нічого спільного з інтересами чернівчан. Про це пише газета “Молодий буковинець”.
Журналісти проаналізували поіменні голосування всіх фракцій і визначили, хто з депутатів одних фракцій найчастіше синхронно голосує з обранцями інших. Також ми вивчили біографії кожного з обранців для того, щоби визначити, хто за ким “стоїть” у нинішній міськраді. Continue reading »

Приєднуйтесь до нас:
Тра 212016
 
Ініціатива 42 – це незалежний журналістський проект досліджень діяльності депутатів Чернівецької міської ради.
Проект був створений у травні 2016 року командою досвідчених і кваліфікованих журналістів, які працюють у різних виданнях і телеканалах Чернівців.
Мета “Ініціативи 42” – продемонструвати пересічному жителю міста Чернівців, чи виконуються передвиборчі обіцянки місцевих політиків, які стали депутатами Чернівецької міськради, чи ходять депутати на зустрічі зі своїми виборцями, та чи дослуховуються обранці до прохань та побажань чернівчан.
Ми хочемо, щоб сайт “Ініціатива 42” став справжньою енциклопедією для чернівецьких виборців, які надали кредит довіри місцевим політикам.
Ти також можеш допомогти нам зробити цей сайт кращим: запропонуй нам свої ідеї, статті, публікації, надіславши їх на електронну скриньку 42.cv.ua@gmail.com
Приєднуйтесь до нас: