Moніторинг діяльності депутатів

Чер 262018
 

Протягом листопада 2017 — квітня 2018 року Чернівецька обласна громадська організація Комітет виборців звійснювала моніторинг щодо дотримання антикорупційного законодавства депутатами Чернівецької міської ради. Діяльність відбувалась в межах Антикорупційної складової громадської кампанії “Атестація депутатів місцевих рад”.
Моніторинг здійснювався у декілька етапів:
-створення реєстру приватних інтересів депутатів Чернівецької міської ради (ознайомитись можна за посиланням https://goo.gl/9B8KB4 );
-аналіз проектів рішень;
-аналіз рішень прийнятих Чернівецькою міською радою щодо потенційного та реального конфлікту інтересів.
За інформацією з відкритих реєстрів, а також аналітичної кампанії YouControl 27 депутатів міської ради мають активні бізнес-інетереси, семеро з них повязані з діяльністю фізичних осіб-підприємців.
Найпотужнішим, згідно реєстру приватних інтересів, виглядає бізнес багаторічного депутата Валерія Чинуша та його зятя Андрія Брязкала, проте окремі депутати з інших фракцій також демонструють хороші фінансові показники повязаних з ними підприємств з різних сфер (виробництво хлібобулочних виробів — Артур Мунтян, агробізнес Ростислава Білика, Василя Максимюка, Богдана Ковалюка та Володимира Сєхова, будівельний бізнес Ромео Скрипи та торговельний Ярослава Петришина).
Крім бізнесу депутати активно займаються і громадською діяльністю — це “профільні” спортнивні (Ігор Наконечний та Валерій Чинуш), професійні (Андрій Брязкало), волонтерські (Юлія Цуркан та Роман Гаїна). Деякі депутатські громадські організації активні лише у передвиборчий період.
Рішення Чернівецької міської ради у яких фігурують інтереси депутатів періодично зустрічаються на сесіях, проте варто відзначити їхню динаміку. Так у 2016 році лише 6 депутатів при розгляді 10 питань порядку денного заявляли про КІ, у 2017-му — 19 обранців при розгляді 20 питань, за 4 місяці 2018 року — 8 разів. Continue reading »

Приєднуйтесь до нас:
Кві 172018
 

В рамках спостереження за виборами в Заставнівській ОТГ, сьогодні представники КВУ поспілкувалися із членами Заставнівської міської виборчої комісії. Окремі члени комісії не виключають варіант зриву виборів, оскільки діяльність міської виборчої комісії заблоковано.

Загострення конфліктної ситуації розпочалося після реєстрації кандидатів по багатомандатних виборчих округах, поданих партіями та кандидатів на міського голови.

10 квітня, згідно роз’яснень ЦВК, на засіданні міської виборчої комісії прийнято рішення виключити Василя Молдована із партійного списку БПП та скасувала його реєстрацію, як кандидата на посаду міського голови. На що Василь Молдаван поскаржився в Чернівецький окружний адміністративний суд і 15 квітня 2018 року суд задовольнив його клопотання, рішення комісії визнав протиправним та скасував рішення про його виключення.

Continue reading »

Приєднуйтесь до нас:
Кві 062018
 

На посаду голови міста Герца балотуються два держслужбовці, приватний підприємець та хірург. До міської ради хочуть потрапити представники десяти політичних партій.

 

Вчора, 5 квітня на засіданні Герцаївської міської виборчої комісії було зареєстровано кандидатів на посаду міського голови та партійні списки у багатомандатному виборчому окрузі.

Свого висуванця міським головою хочуть бачити три партії, а один кандидат скористався своїм правом на самовисування. Провладний Блок Петра Порошенка «Солідарність» висунув чинного міського голову Василя Скрипкару, партійці із Радикальної партії Олега Ляшка довірили змагатися приватному підприємцю Михайлу Танасу, лікар-хірург Аурел Цинтар балотуватиметься під партійними знаменами «Нашого краю». Чинний голова Герцаївської райради Віктор Чукля, який у 2015 році очолював районний список «Опозиційного блоку», цього разу вочевидь вирішив не афішувати перед виборцями свої партійні вподобання.

 

 

Continue reading »

Приєднуйтесь до нас:
Бер 062018
 

В Українському народному домі в Чернівцях обговорювали чим займаються народні депутати в українському Парламенті і за якими критеріями оцінюється їх діяльність, де можна знайти таку інформацію і як її використовувати.

Сьогодні, 6 березня 2018 року в приміщенні Українського народного дому Чернівецька обласна громадська організація «Комітет виборців» провела освітній воркшоп, щодо моніторингу діяльності народних депутатів України. У заході взяли участь представники громадських організацій, активісти, помічники народних депутатів, студенти-політологи та журналісти.
Головною темою обговорення стало питання напрацювання дієвого механізму для комплексної оцінки роботи народних депутатів України, який сьогодні фактично відсутній. Піднімались питання низької якості законодавчих актів, не персонального голосування, неефективності роботи в комітетах, прогулів пленарних засідань та інші негативні приклади роботи народних депутатів України. Continue reading »

Приєднуйтесь до нас:
Тра 252017
 

У дискусії взяли участь депутати Чернівецької міської ради, експерти, громадські активісти а також політологи. Всі вони шукали відповіді на запитання: Чи потрібні Чернівцям дочасні вибори міської ради та її голови.

Рік тому в цій же залі громадської організації «Буковинський центр» вже відбулась подібна зустріч, на якій обговорювалась та ж проблема – конфлікт голови і депутатів міськради. Присутній тоді Олексій Каспрук, як і депутати, заявили про бажання знайти в цій ситуації компроміс. Проте подальший перебіг подій в сесійній залі показав – протистояння лише посилилось. Особливо після того, як міський голова звернувся до Верховної Ради призначити у Чернівцях дочасні вибори. Про їх законність, думки експертів та правознавців розділились.

ІГОР БАБ’ЮК, ГОЛОВИ ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ «КОМІТЕТ ВИБОРЦІВ УКРАЇНИ» ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ: «У нас немає закону про місцевий референдум. Ніхто не чує голос громади. Кожен чернівчанин стає заручником цього конфлікту, а у нас є проблеми з водопостачанням і з транспортом. Думаю, що чернівчани схвально поставляться до дочасних виборів». Continue reading »

Приєднуйтесь до нас:
Тра 132017
 

У Чернівцях політичні партії намагаються сплачувати до міського бюджету Чернівців якомога менше коштів за оренду приміщень під власні громадські приймальні.

Про це йдеться у програмі “Наскрізь”, яка вийшла в ефір на телеканалі “ТВА”, пише molbuk.ua

Журналісти програми з’ясували, що політичні партії, які отримують фінансування від держави, сплачують заменшену суму коштів за оренду приміщень комунальної власності під свої громадські приймальні.

Зокрема, партія “Батьківщина”, яка орендує приміщення під власний офіс площею 60 кв.м. на вулиці Кафедральній, сплачує лише 37 848 гривень в рік.
У сюжеті зазначається, що згідно законодавства, партія повинна сплачувати за оренду суму, яка дорівнює 7% від вартості приміщення. Згідно з розрахунками журналістів, “Батьківщина” сплачує таку суму, наче приміщення на Кафедральній вартує всього 20,4 тис доларів США. Continue reading »

Приєднуйтесь до нас:
Лют 162017
 

Про рецепти протидії політичній корупції йшлося 16 лютого 2017 р. в Українському Народному Домі під час круглого столу, організованого Чернівецькою громадською організацією «Комітет виборців». Захід відбувся в рамках проекту “Моніторинг прозорості надання державної підтримки політичним партіям”, який реалізується ВГО «Комітет виборців України» у співпраці з Національним демократичним інститутом міжнародних відносин та за фінансової підтримки Уряду Канади. Організатори мали на меті висвітлити результати анкетування місцевих організацій політичних партій Чернівецької області щодо оренди приміщень комунальної власності, а також ознайомити учасників круглого столу – представників політичних партій, громадських організацій та засобів масової інформації – з ініційованим КВУ проектом Закону України «Про внесення змін до законів України щодо цільового використання державного фінансування статутної діяльності політичних партій».
Серед питань, які викликали дискусію – яким чином мають розподілятися кошти, виділені державою для діяльності політичних партій, за яким принципом мають надаватися в оренду політичним партіям приміщення для офісів місцевих організацій і як забезпечити прозорість цього процесу.
Практичні всі учасники погодилися з тим, що партійні осередки повинні мати приміщення для роботи із виборцями, розташованих у зручному для громадян місці.
Було зазначено, що більша частина коштів, передбачених на статутну діяльність партій, осідає в «центрі», хоча було б доцільно спрямовувати їх саме на регіони. Поряд з тим, як зауважив присутній на заході народний депутат України Максим Бурбак, не всі партії мають осередки, зареєстровані як юридичні особи. Окрім того, він зазначив, що НАЗК повинно надати роз’яснення окремих положень закону про політичні партії, зокрема, чітко визначити поняття «статутна діяльність».

Continue reading »

Приєднуйтесь до нас:
Січ 182017
 

Експерти обласної організації Комітету виборців України проаналізували депутатські запити, що були подані (або озвучені) обласними депутатами на сесіях Чернівецької обласної ради і виявили наступне:
Із початку грудня 2015 року відбулося 10 сесій, на яких обранці подали 67 депутатських запитів. Своїм правом на подання запиту скористався 31 депутат. Це менше половини /всього 48%/ від усього персонального складу облради (64 депутата). Із 9 депутатів в 2 фракціях /”Опозиційний блок” та Радикальна партія Олега Ляшка/ жоден не подав хоча б одного запиту/
52% усіх запитів підготували 14% депутатів. Іншими словами 9 обранців із 64, написали 35 запитів із 67.
Перше, що кидається у вічі, чітка і послідовна спрямованість депутатів на задоволення потреб тих виборчих округів, від яких вони обрані до Чернівецької обласної ради.
Наприклад, 8 із 9 запитів поданих Альоною Гливко /округ №12/ та Валерієм Грижуком /округ №13/ стосуються вирішення проблем тих сіл Глибоцького району, від яких ці депутати були обрані.
Окрім цього, спільний запит Валерія Грижука та Василя Бічера /БПП, округ №14, генеральний директор будівельної СТзОВ “Надія”/ також стосувався цього району. Зазначені депутати просили від голови ОДА п.О.Г.Фищука вишукати кошти на добудову школи в с.Кам’янка. Continue reading »

Приєднуйтесь до нас:
Чер 162016
 

КВУ Хмельницька обласна організація проаналізувала діяльність трьох (Дунаєвецької, Кам’янець-Подільської та Шепетівської) районних рад Хмельницької області.

Шепетівська райрада. Явка. У Шепетівській районній раді 34 депутати. За звітний період було проведено 7 сесій районної ради, з яких 3 позачергові. Жодної сесії не пропустили лише 14 депутатів. Натомість 3 депутатів (Грабощук Е.Г., Олійник Л.С., Сміховський В.В.) пропустили більше половини пленарних засідань (при цьому Олійник Л.С. за цей час достроково припинив депутатські повноваження). Ще 5 депутатів пропустили по 2-3 засідання, решта (12 осіб) – по 1 пленарному засіданні. Кореляції із партійною приналежністю практично немає, із черговістю/позачерговістю сесій також. Основною спільною ознакою крупних «прогульників» видається професійна зайнятість, усі вони очільники установ або ж підприємств (а основному директори агрофірм).
Робота комісій. Утворено 6 постійних комісій, якими сумарно проведено 28 засідань. Розглядались питання структури виконкому райради, програм соціально-економічного розвитку, бюджетні, комунальної власності, оптимізації мережі освітніх закладів тощо. Робочі групи при цьому для підготовки проектів рішень чи спеціального вивчення питань не створювались. Continue reading »

Приєднуйтесь до нас:
Чер 082016
 

КВУЧернівецька обласна організація Комітету виборців України проаналізувала діяльність чотирьох (Вижницької, Глибоцької, Сторожинецької та Хотинської) районних рад області. На підставі аналізу можна констатувати, що зменшення чисельності депутатів районних рад позитивно вплинуло на їхню явку. Так в жодній з рад немає депутатів, які б пропустили більше 60% пленарних засідань. Найбільш дисципліновані виявились депутати Вижницької райради, лишень два депутати цієї ради пропустили третину засідань, інші всього одне засідання, або були присутні на всіх.
Найбільш активно в районних радах працюють бюджетні комісії та комісії, які здійснюють управління комунальним майном. Найактивніше розглядаються на комісіях питання пов’язані з фінансами району, районними цільовими програмами, управління власністю, організаційні та кадрові питання.
Найбільша кількість звернень було прийнято Хотинською райрадою (13). Найбільшу кількість запитів депутатів (52) розглянула Глибоцька райрада, що характерно 45 запитів, або 86% від поданих було задоволено.
Засідання районних рад відвідували народні депутати Тіміш Г.І. (Глибоцька райрада), Рибак І.П. та Амельченко В.В. (Вижницька райрада).
Далі наводимо більш детальний аналіз у розрізі окремих райрад. Continue reading »

Приєднуйтесь до нас: