Moніторинг діяльності депутатів

Тра 252017
 

У дискусії взяли участь депутати Чернівецької міської ради, експерти, громадські активісти а також політологи. Всі вони шукали відповіді на запитання: Чи потрібні Чернівцям дочасні вибори міської ради та її голови.

Рік тому в цій же залі громадської організації «Буковинський центр» вже відбулась подібна зустріч, на якій обговорювалась та ж проблема – конфлікт голови і депутатів міськради. Присутній тоді Олексій Каспрук, як і депутати, заявили про бажання знайти в цій ситуації компроміс. Проте подальший перебіг подій в сесійній залі показав – протистояння лише посилилось. Особливо після того, як міський голова звернувся до Верховної Ради призначити у Чернівцях дочасні вибори. Про їх законність, думки експертів та правознавців розділились.

ІГОР БАБ’ЮК, ГОЛОВИ ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ «КОМІТЕТ ВИБОРЦІВ УКРАЇНИ» ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ: «У нас немає закону про місцевий референдум. Ніхто не чує голос громади. Кожен чернівчанин стає заручником цього конфлікту, а у нас є проблеми з водопостачанням і з транспортом. Думаю, що чернівчани схвально поставляться до дочасних виборів». Continue reading »

Приєднуйтесь до нас:
Тра 132017
 

У Чернівцях політичні партії намагаються сплачувати до міського бюджету Чернівців якомога менше коштів за оренду приміщень під власні громадські приймальні.

Про це йдеться у програмі “Наскрізь”, яка вийшла в ефір на телеканалі “ТВА”, пише molbuk.ua

Журналісти програми з’ясували, що політичні партії, які отримують фінансування від держави, сплачують заменшену суму коштів за оренду приміщень комунальної власності під свої громадські приймальні.

Зокрема, партія “Батьківщина”, яка орендує приміщення під власний офіс площею 60 кв.м. на вулиці Кафедральній, сплачує лише 37 848 гривень в рік.
У сюжеті зазначається, що згідно законодавства, партія повинна сплачувати за оренду суму, яка дорівнює 7% від вартості приміщення. Згідно з розрахунками журналістів, “Батьківщина” сплачує таку суму, наче приміщення на Кафедральній вартує всього 20,4 тис доларів США. Continue reading »

Приєднуйтесь до нас:
Лют 162017
 

Про рецепти протидії політичній корупції йшлося 16 лютого 2017 р. в Українському Народному Домі під час круглого столу, організованого Чернівецькою громадською організацією «Комітет виборців». Захід відбувся в рамках проекту “Моніторинг прозорості надання державної підтримки політичним партіям”, який реалізується ВГО «Комітет виборців України» у співпраці з Національним демократичним інститутом міжнародних відносин та за фінансової підтримки Уряду Канади. Організатори мали на меті висвітлити результати анкетування місцевих організацій політичних партій Чернівецької області щодо оренди приміщень комунальної власності, а також ознайомити учасників круглого столу – представників політичних партій, громадських організацій та засобів масової інформації – з ініційованим КВУ проектом Закону України «Про внесення змін до законів України щодо цільового використання державного фінансування статутної діяльності політичних партій».
Серед питань, які викликали дискусію – яким чином мають розподілятися кошти, виділені державою для діяльності політичних партій, за яким принципом мають надаватися в оренду політичним партіям приміщення для офісів місцевих організацій і як забезпечити прозорість цього процесу.
Практичні всі учасники погодилися з тим, що партійні осередки повинні мати приміщення для роботи із виборцями, розташованих у зручному для громадян місці.
Було зазначено, що більша частина коштів, передбачених на статутну діяльність партій, осідає в «центрі», хоча було б доцільно спрямовувати їх саме на регіони. Поряд з тим, як зауважив присутній на заході народний депутат України Максим Бурбак, не всі партії мають осередки, зареєстровані як юридичні особи. Окрім того, він зазначив, що НАЗК повинно надати роз’яснення окремих положень закону про політичні партії, зокрема, чітко визначити поняття «статутна діяльність».

Continue reading »

Приєднуйтесь до нас:
Січ 182017
 

Експерти обласної організації Комітету виборців України проаналізували депутатські запити, що були подані (або озвучені) обласними депутатами на сесіях Чернівецької обласної ради і виявили наступне:
Із початку грудня 2015 року відбулося 10 сесій, на яких обранці подали 67 депутатських запитів. Своїм правом на подання запиту скористався 31 депутат. Це менше половини /всього 48%/ від усього персонального складу облради (64 депутата). Із 9 депутатів в 2 фракціях /”Опозиційний блок” та Радикальна партія Олега Ляшка/ жоден не подав хоча б одного запиту/
52% усіх запитів підготували 14% депутатів. Іншими словами 9 обранців із 64, написали 35 запитів із 67.
Перше, що кидається у вічі, чітка і послідовна спрямованість депутатів на задоволення потреб тих виборчих округів, від яких вони обрані до Чернівецької обласної ради.
Наприклад, 8 із 9 запитів поданих Альоною Гливко /округ №12/ та Валерієм Грижуком /округ №13/ стосуються вирішення проблем тих сіл Глибоцького району, від яких ці депутати були обрані.
Окрім цього, спільний запит Валерія Грижука та Василя Бічера /БПП, округ №14, генеральний директор будівельної СТзОВ “Надія”/ також стосувався цього району. Зазначені депутати просили від голови ОДА п.О.Г.Фищука вишукати кошти на добудову школи в с.Кам’янка. Continue reading »

Приєднуйтесь до нас:
Чер 162016
 

КВУ Хмельницька обласна організація проаналізувала діяльність трьох (Дунаєвецької, Кам’янець-Подільської та Шепетівської) районних рад Хмельницької області.

Шепетівська райрада. Явка. У Шепетівській районній раді 34 депутати. За звітний період було проведено 7 сесій районної ради, з яких 3 позачергові. Жодної сесії не пропустили лише 14 депутатів. Натомість 3 депутатів (Грабощук Е.Г., Олійник Л.С., Сміховський В.В.) пропустили більше половини пленарних засідань (при цьому Олійник Л.С. за цей час достроково припинив депутатські повноваження). Ще 5 депутатів пропустили по 2-3 засідання, решта (12 осіб) – по 1 пленарному засіданні. Кореляції із партійною приналежністю практично немає, із черговістю/позачерговістю сесій також. Основною спільною ознакою крупних «прогульників» видається професійна зайнятість, усі вони очільники установ або ж підприємств (а основному директори агрофірм).
Робота комісій. Утворено 6 постійних комісій, якими сумарно проведено 28 засідань. Розглядались питання структури виконкому райради, програм соціально-економічного розвитку, бюджетні, комунальної власності, оптимізації мережі освітніх закладів тощо. Робочі групи при цьому для підготовки проектів рішень чи спеціального вивчення питань не створювались. Continue reading »

Приєднуйтесь до нас:
Чер 082016
 

КВУЧернівецька обласна організація Комітету виборців України проаналізувала діяльність чотирьох (Вижницької, Глибоцької, Сторожинецької та Хотинської) районних рад області. На підставі аналізу можна констатувати, що зменшення чисельності депутатів районних рад позитивно вплинуло на їхню явку. Так в жодній з рад немає депутатів, які б пропустили більше 60% пленарних засідань. Найбільш дисципліновані виявились депутати Вижницької райради, лишень два депутати цієї ради пропустили третину засідань, інші всього одне засідання, або були присутні на всіх.
Найбільш активно в районних радах працюють бюджетні комісії та комісії, які здійснюють управління комунальним майном. Найактивніше розглядаються на комісіях питання пов’язані з фінансами району, районними цільовими програмами, управління власністю, організаційні та кадрові питання.
Найбільша кількість звернень було прийнято Хотинською райрадою (13). Найбільшу кількість запитів депутатів (52) розглянула Глибоцька райрада, що характерно 45 запитів, або 86% від поданих було задоволено.
Засідання районних рад відвідували народні депутати Тіміш Г.І. (Глибоцька райрада), Рибак І.П. та Амельченко В.В. (Вижницька райрада).
Далі наводимо більш детальний аналіз у розрізі окремих райрад. Continue reading »

Приєднуйтесь до нас:
Тра 312016
 

1111Чи пам’ятають депутати Чернівецької міськради, де і коли вони проводять прийом громадян? З таким запитанням сайт “Ініціатива 42” звернувся до обранців різних фракцій. Як з’ясувалося, не всі з них змогли відповісти правильно.
Олександр Ставчанський з фракції “Самопоміч” повідомив, що востаннє до нього зверталися виборці з проблемою теплових лічильників.
“Вирішуємо, пишемо звернення”, – сказав він.
Олександр Пуршага розповів, що депутати “Батьківщини” проводять прийом громадян у приміщенні театру ляльок.
“У нас складений графік прийому громадян усіма депутатами. Ми залучаємо і помічників депутатів для того, щоб охопити весь аспект питань і пропозицій, з якими до нас звертаються мешканці”, – додав депутат.
На запитання, коли можна прийти на прийом особисто до Пуршаги, він, задумавшись, відповів:
“Точно не пам’ятаю, але по-моєму, другий і третій четвер. Цей графік є на сайті міської ради”. Continue reading »

Приєднуйтесь до нас:
Тра 252016
 

1464034210_13272006_452898308233232_357740651_oЧернівецька міськрада три місяці ділила залишок коштів міського бюджету за 2015 рік у сумі 190 мільйонів гривень. Десь третина із них як завжди пішли або на погашення боргів, або на «підтримку штанів» неефективних комунальних структур, або у «соціальний пісок». Ще частина – на задоволення популістських потреб тих, хто нині, завдяки власному нахабству і безпринципності, править бал у міськраді, використовуючи політичне невігластво і схильність до «матеріальних компромісів» частини своїх колег. Continue reading »

Приєднуйтесь до нас:
Тра 232016
 

1463920382_1455796491_3_mistoСкандали і розборки у сесійній залі – це далеко не політична боротьба між владою та опозицією за інтереси громади. Ці шоу є елементами тривалої боротьби за владу у місті між кількома бізнесово-політичними групами впливу. Часто їхні інтереси не мають нічого спільного з інтересами чернівчан. Про це пише газета “Молодий буковинець”.
Журналісти проаналізували поіменні голосування всіх фракцій і визначили, хто з депутатів одних фракцій найчастіше синхронно голосує з обранцями інших. Також ми вивчили біографії кожного з обранців для того, щоби визначити, хто за ким “стоїть” у нинішній міськраді. Continue reading »

Приєднуйтесь до нас:
Тра 212016
 
Ініціатива 42 – це незалежний журналістський проект досліджень діяльності депутатів Чернівецької міської ради.
Проект був створений у травні 2016 року командою досвідчених і кваліфікованих журналістів, які працюють у різних виданнях і телеканалах Чернівців.
Мета “Ініціативи 42” – продемонструвати пересічному жителю міста Чернівців, чи виконуються передвиборчі обіцянки місцевих політиків, які стали депутатами Чернівецької міськради, чи ходять депутати на зустрічі зі своїми виборцями, та чи дослуховуються обранці до прохань та побажань чернівчан.
Ми хочемо, щоб сайт “Ініціатива 42” став справжньою енциклопедією для чернівецьких виборців, які надали кредит довіри місцевим політикам.
Ти також можеш допомогти нам зробити цей сайт кращим: запропонуй нам свої ідеї, статті, публікації, надіславши їх на електронну скриньку 42.cv.ua@gmail.com
Приєднуйтесь до нас: