Участь громадян у прийнятті рішень

 

  Відбувся круглий стіл «Бібліотека відкрита для змін»

  18 березня на базі регіонального тренінгового центру Чернівецької обласної універсальної наукової бібліотеки імені Михайла Івасюка в режимі онлайн відбувся круглий стіл «Бібліотека відкрита для змін».

  ”Читати

  30 тисяч гривень на ідею

  Товариство “Український Народний Дім в Чернівцях”, спільно з п'ятьма іншими громадськими організаціями (Клуб української молоді, Комітет виборців, Лабораторія культури, Буковинський центр виборчих технологій, ГО “Гільфе”), які об'єднані у соціальне партнерство Народного дому оголошує конкурс з підтримки локальних ініціатив мешканців Чернівецької області.
  Головна мета конкурсу — підтримка локальних ініціатив у Чернівецькій області.

  Заявники, які подають проект, заповнюють спершу концептуальну ноту.
  ?Кошторис проекту не повинен перевищувати – 30 000 грн.
  У межах проекту передбачається підтримка громадських ініціатив щодо оригінальних та соціально-значущих міні-проектів, які сприяюють:
  ✅розвитку культури та мистецтва;
  ✅розвитку ініціатив, які сприяють збільшенню соціального капіталу громади;
  ✅розвитку соціального підприємництва, особливо серед молоді.
  Діяльність описана в концептуальній ноті може бути частиною великого проєкту та мати співфінансування з інших джерел.

  ”Читати

  Підтримка постраждалих від повені на Буковині

  Минулорічного літа люди, що живуть біля бурхливих гірських річок та заплав Дністра і Пруту, опинились у скрутному становищі. Будинки, домогосподарства, сільгоспугіддя ще досі оговтуються після паводку.

  Найважче справляються з такими проблемами найуразливіші групи населення: літні люди, люди з інвалідністю, багатодітні сім’ї.

   

  ”Читати

  Представники ініціативних груп трьох міських ОТГ з Буковини навчались у Кам’янець - Подільському як налагоджувати комунікацію з владою

  22-23 січня у м. Кам’янець-Подільський Чернівецька обласна організація «Комітет виборців» провела тренінг для представників ініціативних груп Вижницької, Сторожинецької та Сокирянської міських об’єднаних громад Чернівецької області. Учасники, серед яких були депутати міських рад, голови ОСНів (квартальних комітетів), громадські активісти, ознайомились з загальними принципами забезпечення участі громадськості у формуванні публічної політики в міських ОТГ. Також під час тренінгу обговорили питання впровадження у ОТГ електронних інструментів прямої демократії таких, як електронні петиції та «Відкрите місто».
  Керівник Волинського ресурсного центру місцевої демократії Ірина Гайдучик поділилась досвідом Волинських громад у впровадженні інструментів демократії участі. Так, у деяких сільських громадах цієї області вже прийняли бюджетні регламенти та практикують бюджетні слухання, в інших засновано Фонд підтримки місцевих ініціатив, на які спрямовують кошти з бюджетів громад. Пані Ірина розповіла про роль ОСНів у новостворених громадах, зокрема у сфері контролю за наданням послуг у сфері ЖКГ.
  Заступник голови ЧОГО «Комітет виборців», Ігор Баб’юк розповів учасникам тренінгу про форми та заходи проведення адвокасі кампаній в об’єднаній територіальній громаді.

  ”Читати

  В Українському Народному Домі відбувся круглий стіл за результатами реалізації проекту: «Надання безоплатної первинної правової допомоги в об’єднаних територіальних громадах Чернівецької області»

  Ідея цього задуму: стимулювати юристів в сільських громадах надавати первинну правову допомогу буковинцям. Адже саме через необізнаність нерідко жителі області потрапляють у халепу.

  «За моїм переконанням, нам вдалося досягнути тих результатів та мети, яку ми закладали на самому початку реалізації проекту. І тут, для нас важливим було проведення активної інформаційно-роз’яснювальної роботи серед якомога більшої кількості мешканців області, орієнтуючись на різні цільові аудиторії. У співпраці з Чернівецькою обласною організацією «Комітет виборців» у рамках цього проекту нам вдалося таку роботу посилити», - каже заступник директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернівецькій області Жанна Патєхіна.

  ”Читати

Всі матеріали розділу

Нормативна база:

А) Законодавство (Закон України “Про місцеве самоврядування“, Закон України “Про органи самоорганізації населення”)

Б) локальні нормативні акти: Статут територіальної громади м.Чернівціврішення про порядок проведення громадських слухань, тощо

– Закордонна практика;

– Методичні рекомендації;

– Новини.