Uncategorized

Бер 132020
 

Про це розповідає заступник голови обласної КВУ Ігор Баб’юк
🗣Відповідно до Виборчого кодексу:
✔️Вибори депутатів сільської, селищної ради, міської ради (міста з кількістю виборців до 90 тисяч осіб), проводяться за системою відносної більшості в багатомандатних виборчих округах. У кожному окрузі може бути обрано не менше двох і не більше чотирьох депутатів.
✔️Багатомандатні виборчі округи будуть включати приблизно однакову кількість виборців.
✔️Висування кандидатів в округах проходитиме як від місцевих організацій політичних партій, так і шляхом самовисування.
✔️Виборці голосуватимуть ✍️за одного із обраного у виборчому бюлетені кандидата, шляхом проставляння позначки “плюс” (+) або іншу, що засвідчує його волевиявлення, у квадраті напроти прізвища кандидата в депутати, за якого він голосує. Continue reading »

Приєднуйтесь до нас:
Лют 222020
 

21 лютого Ігор Баб’юк, заступник голови облорганызацыъ КВУ, був обраний на посаду голови громадської ради при Чернівецькій обласній державній адміністрації.
Нехай 2 роки на цьому посту пройдуть плідно та вдало!
Це вже вдруге поспіль громадську раду очолює член платформи УНД. Нагадуємо, що попереднім головою був Тарас Халавка. Також всі члени оганізацій партнерства УНД представлені в громадській раді.

Приєднуйтесь до нас:
Січ 252020
 

Ми підбили підсумки минулого року. Зроблено багато, але ще більше маємо планів на цей та наступні роки.
💡Звіт про діяльність членів Партнерства Українського Народного Дому у Чернівцях за минулий рік:
✔️ демократизація:
– діяльність параюристів (120 інформаційних ✍️роз’яснень та понад 200🗣 консультанцій) Вижницький Офіс МПР “Центр правової інформації та консультації”;
-розроблено 11 Бюджетів для громадян, проведено 9 інформаційних кампаній;
-підготовлено та поширено інформаційний буклет «Долаємо стереотипи при формуванні міських об’єднаних територіальних громад;
– проведено спостереження за президентськими та парламентськими виборами;
-налагоджено співпрацю з районними ЗМІ (5 круглих столів та 2 тренінги). Continue reading »

Приєднуйтесь до нас:
Лис 102019
 

Про це сьогодні говорили в Українському Народному Домі в Чернівцях під час підсумкової конференції “Правопросвітницьке партнерство параюристів, організацій та громадян в територіальних громадах Чернівецької області”, організованої облорганізацією Комітет виборців України та Вижницький Офіс МПР “Центр правової інформації та консультації”
💡Параюристи – це люди без юридичної професійної освіти, які пройшли спеціальне навчання, щоб допомагати мешканцям у найбільш розповсюджених правових питаннях.
💡Медіація – вид альтернативного врегулювання суперечок, метод вирішення суперечок із залученням посередника (медіатора), який допомагає сторонам конфлікту налагодити процес комунікації. Continue reading »

Приєднуйтесь до нас:
Лип 222019
 

Спостерігачі Комітету виборців України зафіксували низку технічних порушень під час виборчого процесу 21 липня у Чернівецькій області.

Як повідомив заступник голови Чернівецької обласної організації КВУ Ігор Баб’юк, у Чернівцях на двох виборчих дільницях не вивісили інформаційні плакати про політичні партії, які беруть участь у виборах.

“Члени дільниці пояснюють це тим, що їм не видали плакати. Проте з’ясувалося, що їм видали плакати, просто вони їх не вивішували”, – повідомив І. Баб’юк.

Також, за його словами, ряд порушень виявили в інших виборчих округах Буковини.

“На 203-му окрузі в одній з дільниць не перевертають маленьку скриньку. Мені цікаво, що вони будуть робити, якщо в маленьку скриньку кинуть бюлетень?”, – сказав Баб’юк.

“Також є інформація про те, що у школі №6 голосують не по уточненому списку, а за попереднім. Де вони там розписуються – я не уявляю”, – додав заступник керівника Комітету виборців.

Приєднуйтесь до нас:
Чер 272019
 

В рамках проекту Чернівецька обласна громадська організація «Комітет виборців» у партнерстві із активними НГО в 5-ти областях України (Херсонській, Хмельницькій, Черкаській, Чернівецькій та Чернігівській) провела ряд заходів щодо обговорення процесів формування об’єднаних територіальних громад на базі обласних центрів, міст обласного значення. Громадські активісти вивчали причини та наслідків чуток, стереотипів та страхів, що перешкоджають формуванню потужних міських ОТГ в проектних регіонах. Мережа партнерських громадських організацій ініціювала відкриті дискусії серед представників ОМС (як із міст обласного значення так і з приміських територіальних громад) за активної участі місцевих громадських активістів та організацій. Результатами таких зустрічей було спростування чуток та стереотипів, а також зменшення страхів у зацікавлених сторін. Було проведено серію моніторингових, інформаційних та дискусійних заходів. Continue reading »

Приєднуйтесь до нас:
Тра 312019
 

Про це, сьогодні під час круглого столу говорили в Чернівцях науковці та громадські діячі.
Наталія Ротар, доктор політичних наук, професор кафедри політології та державного управління ЧНУзупинилась на присутності української тематики в ЗМІ країн Кавказу. За її словами як у Вірменії так і в Азербайжані та Грузії російським ЗМІ вдалось нав’язати свій погляд на події в Україні. «Щоб змінити цю ситуацію, і дипломатичним представництвам у цих країнах, і громадським діячам, які відвідують ці країни, варто більш активно розповідати правду про події в нашій державі».
Сергій Швидюк, кандидат політичних наук, доцент кафедри зупинився на особливостях російського втручання у вибори та референдуми, які відбувались в країнах західної Європи.
Ігор Бабюк, заступник облорганізації КВУ розповів про особливості російської пропаганди в Україні, коли до поширення фейків залучаються представники іноді антагоністичних політичних сил.
На жаль, круглий стіл було перервано повідомленням про замінування 14 корпусу Чернівецького національного університету.
Круглий стілу на тему «Фактор російської пропаганди та дезінформації
під час виборчої кампанії в Україні та її вплив на президентські і майбутні парламентські вибори» відбувся з ініціативи Комітету виборців України та НДІ Європейської інтеграції та регіональних досліджень.

Приєднуйтесь до нас:
Бер 272019
 

На прес-конференції обласної громадської організації «Комітет виборців», яка була проведена 26 березня 2019 року в конференц-залі Українського Народного Дому представили результати аналізу КВУ представництва кандидатів у Президенти України в дільничних виборчих комісіях Чернівецької області.
Зокрема, заступник голови Правління ЧОГО «Комітет виборців» п. Ігор Баб’юк зазначив, що всі дільничні комісії були укомплектовані вчасно, всі провели перші засідання. Проблем із кворумом в роботі комісій не спостерігалось.
Загалом в ДВК Чернівецької області працюють 9011 членів, які представляють інтереси 21 кандидата на пост Президента України. Найбільше членів ДВК у кандидата в Президенти України п. Петра Порошенка та Юлії Литвиненка, найменше членів ДВК (2 – члени ДВК) від кандидата в Президенти України п. Олександра Данилюка. В дільничних виборчих комісіях працюють 23,4% жінок та 76,6% чоловіків. В 20% виборчих комісій по територіальному виборчому округу (№201 – центр – м. Чернівці) на керівних посадах ДВК працюють молоді люди, які не мають досвіду участі у виборах і в 2019 році вперше підуть голосувати на виборах Президента України. Continue reading »

Приєднуйтесь до нас:
Бер 062019
 

Про правові аспекти захисту виборчих прав громадян говорили в Чернівцях в Народному Домі.
Де зібрались представники Чернівецької організації «Комітет виборців», Вижницького офісу Мережі правового розвитку «Центр правової інформації та консультації», Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Чернівецькій області, Управління юстиції в Чернівецькій області.
В ході проведення круглого столу учасники активно поспілкувались на тему виборів та виборчих прав громадян.
Право голосу має кожен українець, як і право його захисту у випадку порушень з боку членів виборчої комісії. Оскаржити їхню роботу можна в суді. Зокрема, якщо вашу заяву щодо відсутності у списку виборців ігнорують. Або ж якщо не можете змінити дільницю, на якій голосуєте, відповідно до фактичного місця проживання.
Про актуальні питання які цікавлять виборців та як реалізувати своє право вибору. Наразі найбільш затребуваною інформацією є:
– інформація щодо різниці між попередніми та уточнюючими списками виборців та про можливість з ними ознайомитися;
– яка різниця між адресою проживання та адресою реєстрації, і чи можна використати своє право голосу на виборах, якщо в паспорті не має вклеєної фотографії після 25 і 45 років на ці та багато інших запитань дала відповідь Ольга Чепіль (юрист Вижницького офісу МПР)
Експерт з виборчого права Ігор Баб’юк як і для чого розповсюджується інформація про «мертві душі» і що це є своєрідною маніпуляцією свідомістю громадян.
На завершення Юрій Мінтенко (начальник управління реєстрації НПА) проінформував про реалізацію загальнонаціонального правопросвітницького поекту «Я маю право» в контексті виборчого періоду – «Я маю право голосу».
Підводячи підсумки учасники звернули увагу на те, що саме зараз для забезпечення чесності та прозорості проведення виборів президента всім слід об’єднатися і посилено працювати в цьому напрямку.

Приєднуйтесь до нас:
Лют 022019
 

Впродовж 2018 року Чернівецька обласна громадська організація «Комітет виборців» впроваджувала діяльність за чотирьома проектами, два з яких були підтримані Міжнародним Фондом «Відродження», один в рамках програми «Долучайся!» фонду «ПАКТ» і один субгрантінг від Центру Політико-правових реформ. Загальна сума фінансування діяльності організації в 2018 році –792 600грн.
І. За проектом «Молодь проти корупції та насилля! Молодь – за європейські цінності!» (підтримано програмою «Долучайся!» в рамках програми «ПАКТ». Бюджет в 2018 році –187 400грн.) було досягнуто наступних результатів:
1) Було проведено чотири останні інформаційні заходи в навчальних закладах м. Чернівці. В інформаційних заходах взяло участь 328 студентів. Continue reading »

Приєднуйтесь до нас: