Тра 252017
 

У дискусії взяли участь депутати Чернівецької міської ради, експерти, громадські активісти а також політологи. Всі вони шукали відповіді на запитання: Чи потрібні Чернівцям дочасні вибори міської ради та її голови.

Рік тому в цій же залі громадської організації «Буковинський центр» вже відбулась подібна зустріч, на якій обговорювалась та ж проблема – конфлікт голови і депутатів міськради. Присутній тоді Олексій Каспрук, як і депутати, заявили про бажання знайти в цій ситуації компроміс. Проте подальший перебіг подій в сесійній залі показав – протистояння лише посилилось. Особливо після того, як міський голова звернувся до Верховної Ради призначити у Чернівцях дочасні вибори. Про їх законність, думки експертів та правознавців розділились.

ІГОР БАБ’ЮК, ГОЛОВИ ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ «КОМІТЕТ ВИБОРЦІВ УКРАЇНИ» ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ: «У нас немає закону про місцевий референдум. Ніхто не чує голос громади. Кожен чернівчанин стає заручником цього конфлікту, а у нас є проблеми з водопостачанням і з транспортом. Думаю, що чернівчани схвально поставляться до дочасних виборів». Continue reading »

Приєднуйтесь до нас:
Тра 252017
 

Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва здійснив дослідження, спрямоване на вивчення думок і позицій ключових учасників реформи децентралізації.

Експерти Фонду Олексій Сидорчук та Юрій Горбань представили на круглому столі в Одесі звіт із результатами цього дослідження, яке було проведене за фінансової підтримки Національного фонду демократії (National Endowment for Democracy) протягом серпня-листопада 2016 р.

Під час дослідження проведені опитування населення України (2 040 респондентів), регіональних експертів з децентралізації, голів об’єднаних громад, представників РДА.

Так, на думку опитаних, процес добровільного об’єднання громад підштовхують, по-перше, додаткові фінансові ресурси, по-друге, значно більша самостійність органів місцевого самоврядування в ухваленні рішень і можливість спиратися на власні ресурси.
В той же час процесу заважає спротив з боку окремих зацікавлених сторін (деяких сільських голів, представників районної влади), небажання об’єднуватись громад, що збагатились внаслідок фінансової децентралізації, брак законодавчих актів, а також брак інформації у громадян, а також ризики для маленьких та небагатих громад. Continue reading »

Приєднуйтесь до нас:
Тра 252017
 

Кабінет Міністрів на виконання Указу Президента України від 26 лютого 2016 року № 68 “Про сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні” розробив та затвердив план заходів з реалізації у 2017 році Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2016-2020 роки.

У рамках підготовки плану заходів з метою врахування думки представників різних видів інститутів громадянського суспільства (громадських, благодійних, релігійних, експертних організацій, а також наукових установ) Секретаріатом Кабінету Міністрів та Мінрегіоном протягом вересня – листопада 2016 року проводилися тематичні зустрічі для обговорення пропозицій щодо заходів з розвитку громадянської освіти, удосконалення системи надання соціальних послуг через залучення інститутів громадянського суспільства, сприяння утворенню та діяльності релігійних організацій, сприяння благодійній та волонтерській діяльності. Continue reading »

Приєднуйтесь до нас: