Новини

Бер 192021
 

18 березня на базі регіонального тренінгового центру Чернівецької обласної універсальної наукової бібліотеки імені Михайла Івасюка в режимі онлайн відбувся круглий стіл «Бібліотека відкрита для змін».

Continue reading »

Приєднуйтесь до нас:
Бер 152021
 

Товариство “Український Народний Дім в Чернівцях”, спільно з п’ятьма іншими громадськими організаціями (Клуб української молоді, Комітет виборців, Лабораторія культури, Буковинський центр виборчих технологій, ГО “Гільфе”), які об’єднані у соціальне партнерство Народного дому оголошує конкурс з підтримки локальних ініціатив мешканців Чернівецької області.
Головна мета конкурсу — підтримка локальних ініціатив у Чернівецькій області.

Заявники, які подають проект, заповнюють спершу концептуальну ноту.
?Кошторис проекту не повинен перевищувати – 30 000 грн.
У межах проекту передбачається підтримка громадських ініціатив щодо оригінальних та соціально-значущих міні-проектів, які сприяюють:
✅розвитку культури та мистецтва;
✅розвитку ініціатив, які сприяють збільшенню соціального капіталу громади;
✅розвитку соціального підприємництва, особливо серед молоді.
Діяльність описана в концептуальній ноті може бути частиною великого проєкту та мати співфінансування з інших джерел.

Continue reading »

Приєднуйтесь до нас:
Лют 112021
 

Минулорічного літа люди, що живуть біля бурхливих гірських річок та заплав Дністра і Пруту, опинились у скрутному становищі. Будинки, домогосподарства, сільгоспугіддя ще досі оговтуються після паводку.

Найважче справляються з такими проблемами найуразливіші групи населення: літні люди, люди з інвалідністю, багатодітні сім’ї.

 

Continue reading »

Приєднуйтесь до нас:
Січ 252018
 

22-23 січня у м. Кам’янець-Подільський Чернівецька обласна організація «Комітет виборців» провела тренінг для представників ініціативних груп Вижницької, Сторожинецької та Сокирянської міських об’єднаних громад Чернівецької області. Учасники, серед яких були депутати міських рад, голови ОСНів (квартальних комітетів), громадські активісти, ознайомились з загальними принципами забезпечення участі громадськості у формуванні публічної політики в міських ОТГ. Також під час тренінгу обговорили питання впровадження у ОТГ електронних інструментів прямої демократії таких, як електронні петиції та «Відкрите місто».
Керівник Волинського ресурсного центру місцевої демократії Ірина Гайдучик поділилась досвідом Волинських громад у впровадженні інструментів демократії участі. Так, у деяких сільських громадах цієї області вже прийняли бюджетні регламенти та практикують бюджетні слухання, в інших засновано Фонд підтримки місцевих ініціатив, на які спрямовують кошти з бюджетів громад. Пані Ірина розповіла про роль ОСНів у новостворених громадах, зокрема у сфері контролю за наданням послуг у сфері ЖКГ.
Заступник голови ЧОГО «Комітет виборців», Ігор Баб’юк розповів учасникам тренінгу про форми та заходи проведення адвокасі кампаній в об’єднаній територіальній громаді. Continue reading »

Приєднуйтесь до нас:
Вер 282017
 

Ідея цього задуму: стимулювати юристів в сільських громадах надавати первинну правову допомогу буковинцям. Адже саме через необізнаність нерідко жителі області потрапляють у халепу.

«За моїм переконанням, нам вдалося досягнути тих результатів та мети, яку ми закладали на самому початку реалізації проекту. І тут, для нас важливим було проведення активної інформаційно-роз’яснювальної роботи серед якомога більшої кількості мешканців області, орієнтуючись на різні цільові аудиторії. У співпраці з Чернівецькою обласною організацією «Комітет виборців» у рамках цього проекту нам вдалося таку роботу посилити», – каже заступник директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернівецькій області Жанна Патєхіна. Continue reading »

Приєднуйтесь до нас:
Лип 112017
 

Підсумкову конференцію за результатами реалізації проекту «Самі собі творимо владу. Ефективне управління об’єднаними територіальними громадами через самоорганізацію населення» провела 11 липня Чернівецька обласна громадська організація «Комітет виборців». Захід, що відбувся у конференц-залі Українського Народного Дому, об’єднав представників об’єднаних територіальних громад, депутатів місцевих рад, представників громадських організацій, ініціативних груп та органів самоорганізації населення. Всі вони є партнерами, з якими обласна організація КВУ працювала впродовж останнього року.

Серед запрошених гостей – перший заступник голови Чернівецької облдержадміністрації Михайло Павлюк, керівник Аналітичного центру – заступник голови Всеукраїнської асоціації сприяння самоорганізації населення, доцент ОРІДУ НАДУ при Президентові України Андрій Крупник, керівник Волинського ресурсного центру розвитку місцевої демократії Ірина Гайдучик та голова громадської організації «Асоціація сприяння самоорганізації населення Чернівецької області» Дмитро Сірман.

Цілями проекту було впровадження пілотних заходів місцевої демократії в населених пунктах об’єднаних територіальних громад, запуск Чернівецького ресурсного центру підтримки місцевої демократії, а також налагодження тісної взаємодії між органами місцевого самоврядування ОТГ та ініціативними групами громадян. Continue reading »

Приєднуйтесь до нас:
Тра 252017
 

Кабінет Міністрів на виконання Указу Президента України від 26 лютого 2016 року № 68 “Про сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні” розробив та затвердив план заходів з реалізації у 2017 році Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2016-2020 роки.

У рамках підготовки плану заходів з метою врахування думки представників різних видів інститутів громадянського суспільства (громадських, благодійних, релігійних, експертних організацій, а також наукових установ) Секретаріатом Кабінету Міністрів та Мінрегіоном протягом вересня – листопада 2016 року проводилися тематичні зустрічі для обговорення пропозицій щодо заходів з розвитку громадянської освіти, удосконалення системи надання соціальних послуг через залучення інститутів громадянського суспільства, сприяння утворенню та діяльності релігійних організацій, сприяння благодійній та волонтерській діяльності. Continue reading »

Приєднуйтесь до нас:
Кві 122017
 

Фахівці ВГО “Асоціація сприяння самоорганізації населення” розробила Посібник для небайдужих.

Цей посібник базується на досвіді багаторічної діяльності ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення» з розвитку мережі місцевої демократії.

Визначено роль регіональних ресурсних центрів з розвитку самоорганізації населення та інших форм місцевої демократії (РЦ) у створенні на місцевому рівні умов для реалізації основних форм участі громадськості у суспільних перетвореннях, міститься аналіз нормативно-правової бази, що має забезпечити легітимність цієї участі у вирішенні питань місцевого значення.

Запропоновано оптимальну структуру РЦ, розглянуто внутрішні та зовнішні комунікації в їхній діяльності, порядок виконання аналітичних та навчально-методичних функцій. Надано рекомендації щодо організації діловодства в РЦ та їх навчально- просвітницької діяльності в територіальних громадах, з громадськими активістами. Continue reading »

Приєднуйтесь до нас:
Кві 052017
 

4 квітня Сокирянська міська об’єднана територіальна громада прийняла оновлений Статут громади та положення, які регулюють громадську участь в прийнятті рішень місцевою владою, а саме: положення про громадські слухання, загальні збори (конференції) членів територіальної громади за місцем проживання та електронні петиції. В цьому їм допоміг «Ресурсний центр підтримки місцевої демократії».
На початку цього року експерт та консультант центру Баб’юк І.О. та Лукінюк М.В. увійшли в створену за розпорядженням голови ради Равликом В.С. робочу групу з розробки Статуту громади та положень громадської участі в місцевому самоврядуванні. В робочу групи увійшли також громадські активісти, представники місцевої влади ( заступники голови Чорний В.Ф. та Гангап А.Є, секретар ради Гуменний О.О., депутати ради Мех Л.І. Кучерява Г.М.) та зацікавлені особи.

Continue reading »

Приєднуйтесь до нас:
Бер 172017
 

За ініціативи Чернівецького ресурсного центру підтримки місцевої демократії 15 березня у Вижниці відбувся виїзний семінар щодо розгляду проекту статуту об’єднаної територіальної громади. Статут має на меті забезпечити належний рівень місцевої демократії, зокрема визначити форми і порядок діяльності об’єднаної громади, її органів та посадових осіб, а також гарантії жителів сіл та міста, що входять до складу громади. Участь в обговоренні положень Статуту взяли експерти Ресурсного центру, представники виконавчого комітету і депутати Вижницької об’єднаної громади, старости та громадські активісти.

Статут має відповідати Конституції та законам України, указам Президента і постановам Кабінету Міністрів України, але у ньому повинні бути чітко зафіксовані всі моменти, які стосуються безпосередньо життя громади – на цьому наголосив експерт центру Максим Лукінюк. Місцевим громадам надаються додаткові повноваження щодо створення і діяльності комунальних підприємств, вирішення екологічних питань, благоустрою територій, розвитку інфраструктури тощо. Суттєву увагу, додав експерт, варто приділити розробці окремих положень, які стосуються загальних зборів, громадських слухань та місцевих ініціатив. Continue reading »

Приєднуйтесь до нас: