Лис 292016
 

Нlogo-1-1024x353-728x251ещодавно Асоціація сприяння самоорганізації населення спільно із регіональними партнерами провела комплексне міжрегіональне дослідження того, як громадськість бере участь у процесах об’єднання та розвитку громад.

На основі аналізу локальних нормативно-правових актів, які прийняті в об’єднаних громадах, та інформаційного доступу до них ми зробили 10 висновків щодо створених нормативних умов громадської участі.

У об’єднаних територіальних громадах існують проблеми із доступом до публічної інформації. З 34 рад об’єднаних громад офіційні Інтернет-сайти мають лише 17 громад (50%), а розміщений хоча б один нормативний акт, щодо якого проводили аналіз лише на 8 сайтах. Що стосується запитів на інформацію, то на перший запит надали відповідь лише 1/3 рад. У результаті не отримано майже 40% необхідної інформації для дослідження.
Доступ до інформації є першочергово важливим для жителів громади, які повинні мати можливість безперешкодно ознайомитись із проектами та прийнятими рішеннями ради об’єднаної громади.

Тож рекомендуємо: 1) Радам об’єднаних громад прийняти внутрішній документ, який врегулює порядок доступу до публічної інформації, визначити осіб, відповідальних за доступ та надання публічної інформації. 2) Радам об’єднаних громад, що мають офіційні Інтернет-сайти, оприлюднювати проекти та прийняті акти ради, виконавчого комітету з дотриманням вимог Закону «Про доступ до публічної інформації». 3) Органам влади вищого рівня, інститутам громадянського суспільства (надалі − ІГС) організовувати серію навчань, семінарів, тренінгів для службових, посадових осіб об’єднаних територіальних громад з питань доступу до публічної інформації. Continue reading »

Приєднуйтесь до нас:
Лис 282016
 

123Обласний КВУ узагальнив інформацію про списки кандидатів на виборах до трьох міських об’єднаних територіальних громад Чернівецької області, які відбудуться 18 грудня.

На посади міських голів у трьох об’єднаних громадах претендують три теперішні міські голови, три сільських голови, один голова райради, один підприємець, один найманий працівник та одна тимчасово не працююча.
Вашківецька міська об’єднана територіальна громада (включає м.Вашківці, села: Волока, бабине,Вали, Карапчів,Замостя. Загалом  майже 8500 виборців)
На посаду міського голови претендують два кандидати- самовисуванці:
Перч Микола Партенійович, Вашківецький міський голова, безпартійний;
Рощибак Микола Михайлович, старший технолог ДП ” Укрспирт”, безпартійний.
До міської ради (26 депутатів) висунули своїх кандидатів вісім партій. Найбільшу кількість кандидатів по 27 (лідер списку + всі 26 округів) висунули Аграрна партія України (АПУ), Блок Петра Порошенка ( БПП), ВО «Батьківщина» та ВО «Свобода». УКРОП висунув 24 кандидати, Радикальна партія Ляшка (РПЛ) – 17; Народний фронт – 15 та Самопоміч- 11.
У діючій Вашківецькій міській раді були представлені шість політичних сил: БПП – 6 мандатів, Батьківщина -5, РПЛ та АПУ по 4; УКРОП- 2, Свобода- 1.

Вижницька міська об’єднана територіальна громада (включає м.Вижницю, села: Виженка, Багна, Іспас, Мілієве, Середній Майдан, Кибаки, Черешенька, Чорногузи. Загалом 14700 виборців)
На посаду міського голови претендують три кандидати, які подані шляхом самовисування:
Андрюк Михайло Іванович, голова Вижницької районної ради, безпартійний;
Гордійчук Олексій Танасійович, Іспаський сільський голова, безпартійний;
Чепіль Олексій Георгійович, Вижницький міський голова, безпартійний.
До міської ради об’єднаної громади (нараховуватиме 26 депутатів) подали виборчі списки десять політичних партій. Зокрема, найбільшу кількість кандидатів у депутати подали Аграрна партія, БПП, ВО «Батьківщина» та ВО «Свобода» по 27 кандидатів (лідер списку+ всі округи); Народний фронт подав 26 кандидатів; Сила людей – 24; УКРОП -23; РПЛ – 18 та Самопоміч – 17.
У діючій Вижницькій міській раді були представлені чотири політичні сили: БПП – 9 депутатів; Свобода- 5; РПЛ та ВО Батьківщина по 4 депутати.

Сторожинецька міська об’єднана територіальна громада (м.Сторожинець, села: Банилів -Підгірний, Бобівці, Давидівка, Зруб-Комаріський, Комарівці, Костинці, Ясени, Нові Бросківці, Заболоття, Панка, Слобода Комарівці. Загалом 26 200 виборців)
На посаду міського голови претендують п’ять кандидатів. З них двоє сільських голів висунулись шляхом само висування. Це Бажура Світлана Іванівна – Комарівський сільський голова та Сумарюк Володимир Ілліч  –  Зруб-Комарівський сільський голова.
Три кандидати представляють політичні партій:
Гуцуляк Катерина Георгіївна, політична партія Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина”, тимчасово не працює;
Деліцой Микола Артемович, політична партія “Наш край”, фізична особа-підприємець;
Карлійчук Микола Миколайович, ПАРТІЯ “БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА “СОЛІДАРНІСТЬ”, Сторожинецький міський голова.
На 34 мандати депутатів Сторожинецької міської ради десять політичних партій подали свої кандидатури. Найбільше по 35 (лідер списку + всі округи) подали БПП, Батьківщина, Наш край та РПЛ. 33 кандидати висунув Громадський рух «Народний контроль», Народна партія -31; АПУ – 23; ВО «Свобода» та Самопоміч по 10.
У діючій Сторожинецькій міській раді представлені 6 політичних партій. Батьківщина – 8 мандатів; БПП – 7; АПУ – 4; Наш край – 3; РПЛ – 3; Свобода – 1.

Приєднуйтесь до нас:
Лис 252016
 

derzhava_125-copyВчора, 24 листопада 2016 року, відбулося засідання Сторожинецької міської виборчої комісії об’єднаної територіальної громади, на якому реєстрували кандидатів на голову та депутатів ради громади, а також шляхом жеребкування визначили черговість організацій політичних партій в виборчих бюлетенях.
Всього зареєстровано 276 кандидатів від десяти партійних організацій та 5 кандидатів на голову громади.
Найбільше кандидатур подали БПП “Солідарність”, Радикальна Партія Олега Ляшка, ВО “Батьківщина”та ПП “Наш Край” – по 35 осіб (34 плюс перший кандидат).

Громадський рух “Народний Контроль” – 33 особи, Народна Партія – 31 особа, ПП “Народний Фронт” – 29 осіб, Аграрна Партія – 23 особи, Об’єднання “Самопоміч” та ВО “Свобода – по 10 осіб.

Через те, що не всі організації партій подали кандидатів на всі округи, 10 кандидатів буде в бюлетені тільки на 12 окрузі. Найменше кандидатів – по 6 осіб – буде в 13, 17, 19, 23 та 28 окрузі. Continue reading »

Приєднуйтесь до нас:
Лис 242016
 

Глибоцька територіальна громада – одна з перших громад, які вирішили підтримати процес децентралізації в Україні та на собі відчути його переваги й недоліки

 

 

 

 

Приєднуйтесь до нас:
Лис 242016
 

dsc_0012Що спонукало громади до об’єднання? Що викликало спротив? Наскільки добровільним було об’єднання? На ці та багато інших питань відповіли аналітики Асоціації сприяння самоорганізації населення на прес-конференції за результатами дослідження участі громадськості в реформі місцевого самоврядування. Захід було проведено в інформаційній агенції УНІАН 22 листопада. 

Дослідження було проведено в 46 територіальних громадах (ТГ) Волинської, Дніпропетровської, Львівської, Луганської, Миколаївської та Одеської областей.

Окрім опитування 597 громадських активістів та 69 інтерв’ю із представниками влади, в межах дослідження експерти проаналізували місцеві нормативно-правові акти, публікації на сайтах і в місцевих ЗМІ.

Оцінка реформи децентралізації. Опитані представники об’єднаних ТГ позитивно оцінюють реформу та її наслідки. Якість та доступність соціальних послуг в їх селах та селищах покращилась після об’єднання (71,5%); бюджет об’єднаної ТГ збільшився в декілька разів (67,8%); додаткові кошти активно використовуються на ремонт шкіл, лікарень, ремонтуються дороги, тощо.(60,4%).

Continue reading »

Приєднуйтесь до нас:
Лис 172016
 

123Комітет виборців України у співпраці з Національним демократичним інститутом міжнародних відносин та за фінансової підтримки Уряду Канади реалізовує проект “Моніторинг прозорості надання державної підтримки політичним партіям”.
Мета проекту: забезпечити прозорість надання партіям в оренду комунального майна зі сторони місцевої влади.
Питання оренди комунального майна потребує значної уваги громадськості. Адже рішення про те, кому і в якому стані виділити приміщення приймає місцева влада. Це неодноразово призводило до конфліктів, коли партії опозиції втрачали доступ до відповідних ресурсів. Тому проект спрямований на те, щоб висвітлити це питання на місцевому та центральному рівні і надати рекомендації щодо підвищення прозорості процесу.
Більше того, партії часто мають можливість орендувати комунальне майно за пільговою ціною. Тому мова йде, в тому числі, про раціональне використання бюджетних коштів. Не виключено, що партії можуть використовувати надані їм приміщення не за призначенням, а саме – не для роботи із виборцями.

Continue reading »

Приєднуйтесь до нас:
Лис 142016
 

screen-14.09.1116.06.2016Станом на серпень минулого року в області було утворено 10 об’єднаних громад, які 25 жовтня 2015 року пішли на вибори. В них обрали керівників, депутатів, і з першого січня об’єднані територіальні громади вийшли на прямі міжбюджетні відносини з державним бюджетом. Було проведено перереєстрацію, утворено нові структури, і об’єднані громади почали функціонувати в умовах нових повноважень і нових фінансових ресурсів.

Про децентралізацію в області розповідає експерт з комунікацій Офісу реформ Чернівецького відділення Асоціації міст України (проект ПУЛЬС) Тарас Халавка:

 «БВ»: Як відбувався процес об’єднання громад цього року?
Т.Х.:
Починаючи з січня, у багатьох населених пунктах області розпочалися обговорення щодо об’єднання громад. Весною було утворено Красноїльську об’єднану територіальну громаду, наступними стали Чудейська, Сторожинецька, Тереблеченська, Новодністровська, Вижницька та Вашківецька.

Експерти Офісу реформ Чернівецького відділення Асоціації міст України виїжджали в місця, де активно проводилися обговорення, та надавали роз’яснення щодо процесу децентралізації, юридичних та фінансових питань. Станом на серпень ми отримали, по-суті, сім об’єднаних громад, які мали позитивні висновки обласної державної адміністрації. Після цього їх документи були направлені в Центральну виборчу комісію для призначення виборів. ЦВК призначила вибори у шести громадах. Новодністровській відмовили, оскільки там іде мова про утворення громади навколо міста обласного значення.

«БВ»: Чи стало простіше, у порівнянні з минулим роком, здійснювати процес об’єднання? Чим взагалі він відрізняється?
Т.Х.:
В певній мірі стало простіше, тому що вже є приклад тих громад, які об’єдналися.  До того ж,  ми досить часто залучали до наших заходів керівників об’єднаних територіальних громад. І вони, власне, своїм прикладом також переконували людей в перевагах об’єднання. Поряд з тим є низка проблем, що перешкоджають процесу, зокрема чутки, які активно розповсюджуються у селах. Так, наприклад, говорять, що внаслідок приєднання до міста село втратить свій статус, що зростуть податки і комунальні платежі, зміняться земельні відносини тощо. В гірських районах це боязнь втратити статус гірських населених пунктів. Наші консультанти працюють, щоб розвінчати ці міфи.

Окрім цього, активізувалась ідея створення районів-громад, яка минулого року ще не була досить поширена, і дехто з керівників районної влади її пропагує, хоча така ідея є досить складною для впровадження у більшості районів області.
Варто відзначити, що новостворені громади відрізняють і кількістю населення – вони є більшими. Середня чисельність в нових громадах складає 15-16 тисяч осіб, у тих, які були створені минулого року – 8 тисяч осіб. Continue reading »

Приєднуйтесь до нас:
Лис 142016
 

1872645Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва 4–8 листопада 2016 року провів експертне опитування «Електронне декларування: наслідки для суспільства». Метою опитування було з’ясувати думку експертів щодо перших результатів електронного декларування топ-посадовців, а також наслідків цього процесу для суспільства. Усього опитано 58 експертів. Опитані експерти позитивно оцінюють результат електронного декларування, з них абсолютна більшість – безумовно позитивно. Менше десятої частини опитаних оцінюють результат електронного декларування двояко – у чомусь позитивно, у чомусь негативно.
Серед політиків, які найбільше зробили для того, щоб система електронного декларування була створена і запрацювала, експерти відзначили насамперед Єгора Соболєва, Петра Порошенка та Віктора Чумака. Окрім того, значна частина експертів вважає, що заслуга за впровадження електронного декларування лежить не на якомусь конкретному українському політикові чи групі, а на західних партнерах та міжнародних організаціях, які тиснули на українську владу, та громадянському суспільстві.
Абсолютна більшість експертів вважає, що електронне декларування – це крок до відкритості та прозорості влади, і водночас констатує, що це крок, здійснений під тиском західних партнерів. Ще експерти зауважують, що електронне декларування стало своєрідним діагнозом стану українського суспільства.
Опитані експерти схиляються до думки, що реальні статки посадовців є вищими, аніж вказані в деклараціях. Однак значна частина експертів погоджується з тим, що дані в документах більшості декларантів все-таки не надто відрізняються від реальності.
Декларації Юлії Тимошенко та Олега Ляшка вразили опитаних експертів найбільше. Певне враження справили й декларації Андрія Лозового та братів Дубневичів.
Відносна більшість опитаних підтримала думку, що НАЗК ретельно перевірятиме лише декларації найбільш одіозних політиків та чиновників, а до всіх інших підходитиме більш формально. Водночас лише 3 експерти вважають, що е-декларації використовуватимуться як спосіб розправи з опозицією.

Continue reading »

Приєднуйтесь до нас:
Лис 112016
 

15007991_725710787583388_1410247004_oУ Чернівецькій області проходить серія заходів, організованих Міжнародним центром перспективних досліджень за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» в рамках проекту «Використання світового експертного досвіду та проведення публічних консультацій в процесі внесення змін до Конституції України».
Зокрема, 11 листопада 2016 року в смт. Глибока було проведено публічнийурок на тему: «Суть Конституції та її роль в повсякденному житті». В уроці взяли участь150 учнів Глибоцького ліцею. Метою даного проекту є використання кращих міжнародних практик та експертного досвіду для підвищення рівня свідомості представників суспільства, а саме впровадження розуміння, що Конституція створюється самими громадянами для себе, без впливу політичних сил. Continue reading »

Приєднуйтесь до нас:
Лис 082016
 

%d0%b2%d0%b8%d0%b1%d0%be%d1%80%d0%b8_2016В грудні у Чернівецькій області вибори пройдуть не тільки у новостворених об’єднаних громадах, але й у трьох селах обиратимуть сільських голів. Зокрема, 4 грудня відбудуться вибори сільських голів у селах Баламутівка та Кулівці (Заставнівського району), а також у с.Бернове (Кельменецького району). Нагадаємо, що ЦВК також своїм рішенням призначила вибори на 11 грудня у Красноїльській, Чудейській об’єднаних громадах, а на 18 грудня у Вашківецькій, Вижницькій, Сторожинецькій та Тереблеченській об’єднаних громадах. Там обиратимуть міських (сільських, селищного) голів, а також депутатський корпус. Прес-служба обласного КВУ.

Приєднуйтесь до нас: