Децентралізація

Бер 192021
 

18 березня на базі регіонального тренінгового центру Чернівецької обласної універсальної наукової бібліотеки імені Михайла Івасюка в режимі онлайн відбувся круглий стіл «Бібліотека відкрита для змін».

Continue reading »

Приєднуйтесь до нас:
Тра 052018
 

Отже з першого травня у Чернівецькій області є вже 30 ОТГ, з них 28 утворені на базі міст, сіл та селищ, і дві – це міста обласного значення – Чернівці та Новодністровськ (основне фото 1).
Отже декілька цікавих фактів про ОТГ Буковини та Бесарабії:
– У об’єднаних громадах Чернівецької області живе 557 тис. жителів області, що становить понад 61% від загальної чисельності населення області. У 28 ОТГ проживає 280 тис. осіб, а у двох містах обласного значення проживає 277 тис. жителів;
– Кількість місцевих рад, які увійшли в 28 ОТГ – 100;
– Найбільш чисельна громада – Сторожинецька – 38,5 тис. жителів, найменша – Усть Путильська – 2,2 тис.
– Найбільший відсоток перевиконання власних доходів до місцевого бюджету за перший квартал цього року демонструє Тереблечанська ОТГ -13%;
– Найбільший дохід на 1 мешканця за I квартал надійшло до бюджету Селятинської ОТГ (2190 грн.), найменший до Вікнянської ОТГ – 1110 грн.

Прес-служба Чернівецького РВ АМУ (ПУЛЬС)

Приєднуйтесь до нас:
Жов 272017
 

У неділю, 29 жовтня, відбудуться перші вибори ще у чотирьох об’єднаних громадах Чернівецької області: Кіцманській, Мамаївській, Магальській та Острицькій. Тут обиратимуть міського (сільських) голів та депутатів місцевих рад.
Три з чотирьох громад утворені в Кіцманському та Герцаївському районах, де до цього не було створено жодної ОТГ.

– Виборча кампанія проходить дуже активно, думаю, і явка виборців на виборчих дільницях буде високою, – каже консультант Регіонального відділення Асоціації міст України Тарас ХАЛАВКА. – У кожній громаді у виборах беруть участь чинні голови, так що конкуренція висока (крім Магали, де лише один кандидат). І самі громади, особливо Кіцманська і Мамаївська, є активними, там відчувається великий інтерес до виборів. Їхні мешканці на прикладі інших ОТГ уже зрозуміли, що громади таки можуть мати реальну владу, кошти і можливість впливати на своє життя. Continue reading »

Приєднуйтесь до нас:
Жов 202017
 

Актуальні питання щодо створення об’єднаної територіальної громади обговорили в середу, 18 жовтня, в Пункті європейської інформації Кіцманської центральної районної бібліотеки. Тут відбувся семінар-тренінг за проектом «Кампанія з підвищення обізнаності виборців щодо перших місцевих виборів у об’єднаних територіальних громадах». Його провів Володимир Старик — представник Всеукраїнської громадської організації «Комітет виборців України». 

Участь у семінарі взяли члени дільничних виборчих комісій Кіцманської міської об’єднаної територіальної громади, куди увійдуть м.Кіцмань, с.Суховерхів та с.Давидівці, а також активні громадяни міста, які виявили бажання відвідати захід та більше дізнатися про перші вибори в ОТГ, котрі в нашому районі відбудуться вже 29 жовтня цього року. Аналогічний семінар відбувся цього ж тижня для членів дільничних виборчих комісій Мамаївської сільської ОТГ. Присутні разом з доповідачем розібралися в головних поняттях децентралізації, дізналися найважливіше про перші вибори в ОТГ, функції голови ради і голови громади (не слід плутати), про повноваження міської ради ОТГ, старост і виконавчих органів влади. Continue reading »

Приєднуйтесь до нас:
Жов 112017
 

19 вересня 2017 року проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо здійснення державного контролю за відповідністю рішень органів місцевого самоврядування Конституції та законам України» був відкликаний з Секретаріату Кабінету Міністрів України. Відкликання було ініційовано розробником – Мінрегіоном.
Це свідчить про черговий успіх Асоціації міст України у захисті місцевого самоврядування та збереження вектору його подальшого розвитку. Прийняття вказаного законопроекту призвело б до невиправданого втручання місцевих держадміністрацій у роботу місцевого самоврядування.
На відповідний запит щодо відкликання проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо здійснення державного контролю за відповідністю рішень органів місцевого самоврядування Конституції та законам України» Асоціація міст України отримала велику кількість листів від своїх членів, які засвідчили одностайну підтримку негативних висновків експертів АМУ щодо нього. Міські, сільські та селищні голови на заходах АМУ, у інтерв’ю для ЗМІ та зверненнях до народних депутатів, висловлювали своє негативне ставлення до цього законопроекту. Відповідне рішення про неприйняття вказаного законопроекту прийнято Правлінням АМУ та підтримано учасниками ХІІІ Українського муніципального форуму 18 вересня 2017 року.

Continue reading »

Приєднуйтесь до нас:
Вер 082017
 

6 вересня, на засіданні Уряду схвалено законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування у галузі земельних відносин». Законопроект передбачає розширення повноважень органів місцевого самоврядування у галузі земельних відносин, наділення сільських, селищних, міських рад ОТГ повноваженнями розпоряджатися землями державної власності в межах території відповідних територіальних громад.

На сьогоднішньому засіданні Уряду Премʼєр – міністр України Володимир Гройсман сказав: «Сьогодні ми внесемо його (законопроект) у Парламент, і будемо просити Парламент розглянути його наступного пленарного тижня. Це потрібно, аби громади мали повне право розпоряджатися землями поза межами своїх населених пунктів. Законопроект очікують давно». Continue reading »

Приєднуйтесь до нас:
Сер 192017
 

Хто саме має здійснювати нагляд за законністю рішень органів місцевого самоврядування – це питання викликало досить гостру дискусію серед представників громад та експертів. Асоціація міст України не підтримує розроблений Мінрегіоном законопроект, яким наглядові повноваження надаються місцевим державним адміністраціям та центральному органу виконавчої влади. Позицію Асоціації пояснив Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан в ефірі телеканалу ICTV.
Олександр Слобожан зазначив, що три роки тому була прийнята Концепція реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади, де була закладена норма щодо створення місцевих державних представництв – префектів, замість місцевих державних адміністрацій. Основною функцією префектів має стати контрольно-наглядова. Така модель, наприклад, запроваджена у Франції. «На сьогоднішній день Україна є єдиною країною в світі, де місцеві державні адміністрації виконують функції виконавчих органів обласних і районних рад, тобто одночасно виступають і як органи державної влади, і як виконавчі органи, отже, виникає дублювання функцій», – підкреслив Олександр Слобожан. Він наголосив, що «Президент два роки тому вніс до Парламенту зміни до Конституції, де був вже закріплений розділ про префектури і ці зміни були прийняті в першому читанні». Continue reading »

Приєднуйтесь до нас:
Лип 252017
 
Уже тривалий час, близько 12 років, займається громадською діяльністю  Ірина Гайдучек – керівник Волинського ресурсного центру розвитку місцевої демократії. Спілкуючись з представниками об’єднаних територіальних громад Чернівецької області, вона розповіла про кращі практики діяльності органів самоорганізації населення. Зараз, за її словами, співпраця з громадськими активістами вийшла на зовсім інший рівень: якщо раніше їх не сприймали серйозно, то сьогодні вже ведеться активний діалог.
На сьогодні у Волинській області сформовано 20 об’єднаних територіальних громад. Реформа, як зазначила Ірина Гайдучек, робиться заради людей, вона покликана наблизити до них послуги, владу, а також зробити мешканців більш активними, поте на жаль, багато ОТГ про це забувають. Саме тому їх керівникам потрібно відходити  від командно-адміністративного управління і задуматися над запитанням: «А що робити далі?», адже через п’ять років уже не буде підтримки з державного бюджету – за винятком захищених статей.

Continue reading »

Приєднуйтесь до нас:
Лип 112017
 

Підсумкову конференцію за результатами реалізації проекту «Самі собі творимо владу. Ефективне управління об’єднаними територіальними громадами через самоорганізацію населення» провела 11 липня Чернівецька обласна громадська організація «Комітет виборців». Захід, що відбувся у конференц-залі Українського Народного Дому, об’єднав представників об’єднаних територіальних громад, депутатів місцевих рад, представників громадських організацій, ініціативних груп та органів самоорганізації населення. Всі вони є партнерами, з якими обласна організація КВУ працювала впродовж останнього року.

Серед запрошених гостей – перший заступник голови Чернівецької облдержадміністрації Михайло Павлюк, керівник Аналітичного центру – заступник голови Всеукраїнської асоціації сприяння самоорганізації населення, доцент ОРІДУ НАДУ при Президентові України Андрій Крупник, керівник Волинського ресурсного центру розвитку місцевої демократії Ірина Гайдучик та голова громадської організації «Асоціація сприяння самоорганізації населення Чернівецької області» Дмитро Сірман.

Цілями проекту було впровадження пілотних заходів місцевої демократії в населених пунктах об’єднаних територіальних громад, запуск Чернівецького ресурсного центру підтримки місцевої демократії, а також налагодження тісної взаємодії між органами місцевого самоврядування ОТГ та ініціативними групами громадян. Continue reading »

Приєднуйтесь до нас:
Чер 082017
 

Про те, якими можуть бути моделі функціонування і розвитку бібліотек в умовах децентралізації, спілкувалися учасники круглого столу, що відбувся 6 червня в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. М.Івасюка за ініціативи  Буковинського центру виборчих технологій. Досвідом роботи в об’єднаних територіальних громадах та складнощами, з якими доводиться зустрічатися, ділилися представники бібліотечних закладів Волинської, Луганської, Львівської, Полтавської,Хмельницької, Чернівецької та Чернігівської областей. Участь в заході взяли також експерти-консультанти Офісу реформ у Чернівецькому відділенні Асоціації міст України, представники влади та громадські активісти.
За словами Євгенії Олійник (експерт БЦВТ), протягом минулого року вже було проведено низку заходів – вебінарів, веб-конференцій, які стосувалися роботи бібліотек в умовах ОТГ. Спільно з експертами Чернівецької обласної громадської організації «Комітет виборців України»  здійснювалися виїзди в райони, де під час круглих столів представники бібліотек, об’єднаних громад та районної влади спілкувалися, озвучували проблеми і спільно шукали рішення. Поряд з тим, тема не втрачає своєї актуальності, і на сьогодні є ще багато запитань, які потребують відповідей. У перспективі, зазначила Євгенія Олійник, планується організувати подібний круглий стіл на рівні Києва за участю представників профільних міністерств. Continue reading »

Приєднуйтесь до нас: