Сер 232018
 

Скорочення. З цим доведеться або вже довелося зіштовхнутись деяким буковинцям у зв’язку із реорганізацією медичних та освітніх установ, а також бібліотек. Як діяти, якщо твою посаду хочуть скоротити? Як вигідніше звільнитися? Такі запитання все частіше і частіше ставлять жителі об’єднаних територіальних громад під час виїзних консультувань. У рамках проекту «Правова освіта громадян в територіальних громадах через Центр правової інформації та консультації» юристи та параюристи виїжджали у села і безоплатно давали відповіді на ці та інші найрізноманітніші запитання правового характеру, які цікавили селян.

«Роботодавець не має права наполягати на звільненні за власним бажанням, – пояснила юрист Чернівецької організації «Комітет виборців України» Ольга Чепель. – При розірванні трудового договору з ініціативи власника у випадках визначених п.1 ч.1 ст.40 Кодексу законів про працю України, а саме змін в організації виробництва і праці, в тому числі скорочення чисельності або штату працівників,допомога по безробіттю виплачується з 8-го дня після реєстрації застрахованої особи в установленому порядку у державній службі зайнятості. Натомість виплата допомоги по безробіттю особам, які звільнилися з останнього місця роботи за власним бажанням, починається з 91-го календарного дня».

Чимало жителів об’єднаних територіальних громад не знали й про те, що відповідно до статті 184 Кодексу законів про працю України не підлягають звільненню з ініціативи власника в зв’язку із скороченням посади чи чисельності вагітні жінки, жінки, які мають дітей віком до 3 років, одинокі матері (за наявності дитини віком до 14 років або дитини-інваліда), а при звільненні за власним бажання – підлягають. Це окрім випадків повної ліквідації підприємства. Continue reading »

Приєднуйтесь до нас:
Сер 212018
 

Вижницьким офісом Мережі правового розвитку «Центр правової інформації та консультації» проведено захід на тему: «Основи медіації для працівників соціальної сфери в контексті правової освіти громадян», який відбувся в приміщенні Вижницької Центральної районної бібліотеки.
До участі було запрошено представників соціальної сфери обслуговування та керівника Вижницького центру надання безоплатної вторинної правової допомоги Л. Я. Мацюк.
Загалом в заході взяло участь 20 чоловік.
Про медіацію, як спосіб врегулювання конфліктів розповілаЄрема Галина – керівник Вижницького офісу Мережі правового розвитку «Центр правової інформації та консультації».
Про надання первинної безоплатної правової допомоги юристами Офісу розповіла Валентина Ткач – юрист Вижницького офісу Мережі правового розвитку «Центр правової інформації та консультації».
Також, керівники пенсійного фонду (Бойко М.І.) та територіального центру соціального обслуговування (Єрема Р.І) розповіли про проблеми з якими звертаються жителі Вижницького району. Continue reading »

Приєднуйтесь до нас:
Сер 202018
 

Конфлікти між сусідами через дерева, які посаджені на межі, або будинки, зведені всупереч нормативам, – не рідкість у Чернівецькій області. Подібного не було б, якби буковинці дотримувались законодавства, вважають параюристи. 16 серпня 2018 року у селі Стара Жадова та селі Слобода Комарівці Сторожинецького району відбувся семінар, який допоможе попередити конфлікти. Безоплатно селянам одночасно експерти Чернівецької обласної громадської організації «Комітет виборців України» та фахівці системи безоплатної правової допомоги розповідали про їхні права і як не стати заручниками таких ситуацій.
«На відстані не менше 3 метрів від межі сусідської земельної ділянки маєте право саджати велике плодове дерево. Це у випадку, якщо у вас немає згоди сусіда», – пояснив селянам представник Чернівецької обласної громадської організації «Комітет виборців України» Василь Паламар. – Варто пам’ятати, що гілки дерев та кущів не повинні перетинати меж сусідніх ділянок. Інакше такі матиме право зрізати сусід. Те, що за межею, вже не ваше, тож плоди дерев за бажанням може забрати сусід». Continue reading »

Приєднуйтесь до нас:
Сер 152018
 

Асоціація міст України звернулася з відкритим листом до Голови Центральної виборчої комісії Михайла Охендовського, у якому вона закликає ЦВК до 17 серпня 2018 року провести засідання та призначити відповідно до звернень облдержадміністрацій перші та додаткові місцеві вибори в ОТГ, утворених за процедурою визначеною спеціальним Законом.
Це дозволить територіальним громадам, де проживають близько мільйона громадян, завершити процедуру формування ОТГ задля розвитку і підвищення якості життя.
У листі зазначено, що Асоціація міст України занепокоєна ситуацією, спричиненою прийняттям Центральною виборчою комісією постанови від 9 серпня 2018 року № 122 «Про звернення до Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя».
Посилаючись на Рішення Конституційного Суду України від 26 квітня 2018 року щодо визнання неконституційним Закону України «Про всеукраїнський референдум», ЦВК припускає, що зазначене Рішення відновлює дію Закону України «Про всеукраїнський та місцеві референдуми», що втратив чинність на підставі Закону України «Про всеукраїнський референдум» і що в такому разі рішення про об’єднання територіальних громад мають прийматися шляхом проведення місцевого референдуму.
Водночас, на сьогодні призначення перших та додаткових місцевих виборів очікують близько 100 об’єднаних територіальних громад, які пройшли всю процедуру об’єднання, передбачену спеціальним Законом України «Про добровільне об’єднання територіальних громад». Він був прийнятий у 2015 році, і тому норми цього Закону, як спеціального, і як прийнятого Парламентом пізніше, мають пріоритет перед загальними нормами прийнятого у 1991 році Закону України «Про всеукраїнський та місцеві референдуми», навіть якби зазначений закон відновив чинність.
У зв’язку з цим, Асоціація міст України вважає, що наразі відсутні правові підстави щодо не призначення перших та додаткових місцевих виборів у ОТГ відповідно до наявних на сьогодні звернень обласних державних адміністрацій.
Асоціація міст України підтримує позицію ідеолога децентралізаційної реформи Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана про те, що прийняття ЦВК такого рішення унеможливлює проведення в жовтні виборів у новоутворених об’єднаних громадах, адже воно створює ризик гальмування децентралізації, яка сьогодні є однією з найбільш успішних і затребуваних реформ (читати більше).
Нагадуємо, 9 серпня ЦВК прийняла рішення звернутися до Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя щодо надання роз’яснень стосовно законодавчого регулювання організації і порядку проведення всеукраїнського та місцевих референдумів в Україні, можливості призначення в установленому законом порядку Центральною виборчою комісією перших і додаткових місцевих виборів без проведення місцевого референдуму щодо підтримки добровільного об’єднання територіальних громад, добровільного приєднання до об’єднаної територіальної громади, а також, за необхідності, внесення відповідних змін до законодавчих актів з метою усунення правових колізій та неузгодженостей. Таке рішення дає ЦВК можливість не приймати рішення щодо проведення в жовтні місцевих виборів.

Приєднуйтесь до нас:
Сер 152018
 

Комітет виборців України закликає Центральну виборчу комісію невідкладно розблокувати вибори в об’єднаних територіальних громадах.

Вибори опинилися заблокованими після того як 9 серпня ЦВК прийняла Постанову № 122 «Про звернення до Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя», у якій відмовилася призначати вибори в об’єднаних громадах до отримання роз’яснення Комітету Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя щодо особливостей призначення таких виборів.

На думку ЦВК підставою для непризначення виборів є визнання неконституційним закону «Про всеукраїнський референдум» (рішення Конституційного суду України від 26 квітня 2018 року № 4-р/2018). ЦВК вважає, що скасування цього законодавчого акту могло відновити дію попереднього закону «Про всеукраїнський та місцеві референдуми», який, в свою чергу, має інший підхід до об’єднання громад. Зокрема, однією з вимог для такого об’єднання є обов’язкове проведення місцевого референдуму.

Комітет виборців України розглядає таку позицію ЦВК як юридично необгрунтовану і таку, що перешкоджає здійсненню виборчих прав громадян. Старий закон «Про всеукраїнський та місцеві референдуми» вважається офіційно таким, що втратив чинність (http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/1286-12). Жодних змін у його статусі після прийняття рішення КСУ від 26 квітня 2018 року не відбулося. Об’єднання громад проходило відповідно до Закону «Про добровільне об’єднання територіальних громад», який є чинним в Україні і не передбачає обов’язкового проведення місцевих референдумів.

Крім того незрозумілою є роль Комітету ВР у вирішенні цього питання. Комітети Верховної Ради не є уповноваженими на офіційне трактування норм законодавства. Їх роз’яснення не мають статусу офіційного тлумачення. Ці питання віднесено до компетенції Конституційного суду України. Тому наявність чи відсутність роз’яснень Комітету ВР ніяким чином не має впливати на призначення ЦВК виборів.

Відповідно до Конституції України органи державної влади, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Згідно із Законом «Про місцеві вибори» перші місцеві вибори призначаються не пізніше ніж за 70 днів до дня їх проведення. У разі призначення виборів на останню неділю жовтня 2018 року вибори мають бути призначені ЦВК до 17 серпня.

На думку КВУ дії Центрвиборчкому є такими, що перешкоджають здійсненню виборчих прав громадян. За попередньою інформацією на жовтень 2018 року заплановано вибори в понад 100 об’єднаних громадах, в яких проживає 1 млн. осіб. Однак мова також йде про загрозу зриву виборів й в інших громадах, голосування в яких мало відбутися пізніше. Таким чином дії ЦВК ставлять під загрозу подальше проведення реформи децентралізації в Україні.

КВУ закликає ЦВК діяти виключно в рамках чинного законодавства і в найближчий час призначити перші місцеві вибори в об’єднаних громадах. ЦВК також може призначити вибори на іншу дату (пізніше жовтня 2018 року) у разі внесення змін до Постанови №32 від 12 лютого 2016 року щодо «Порядку призначення перших виборів депутатів сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад та відповідних сільських, селищних, міських голів».

Приєднуйтесь до нас:
Сер 152018
 

20 серпня 2018 року (в понеділок)Чернівецька обласна громадська організація «Комітет виборців» проводить підсумкову конференцію за результатами реалізації проекту «Правова освіта громадян в територіальних громадах через Центр правової інформації та консультації».
До участі в зазначеному заході запрошені представники мережі центрів надання безоплатної правової допомоги, органів місцевого самоврядування Вижницького, Путильського та Сторожинецького районів, директори бібліотечних закладів та загальноосвітніх навчальних закладів, місцеві громадські організації, мас-медіа тощо.
В рамках підсумкової конференції буде проведено брифінг для місцевих ЗМІ, який проходитиме в конференц-залі Українського Народного Дому (вул.Якоба Петровича, 2).
Початок брифінгу12.00
Запрошуємо зацікавлених працівників місцевих ЗМІ до участі у брифінгу.

Приєднуйтесь до нас:
Сер 102018
 

7 серпня у приміщенні конференц зали Українського народного дому відбулась підсумкова прес-конференції у рамках проекту «Агенти громад».
Проект «Агенти громад» впроваджували спільно Чернівецька філія НСТУ та громадська організація Буковинський центр виборчих технологій за підтримки Інтерньюс. В рамках цього проекту було проведено дві медіа школи для «агентів громад» – представників об’єднаних територіальних громад області. Після їх проведення відзнято 20 презентаційних роликів про ОТГ, які за три тижні отримали понад 90 тис. переглядів та поширень більш ніж на 3000 сторінках у мережі Фейсбук.
З часу розміщення роликів «Агентів громад» між 10 та 30 липням зафіксовано наступні перегляди на офіційних сторінках Чернівецької філії НСТУ – ТРК Буковина:
1) На сторінці ТРК Буковина у мережі Фейсбук:
– загалом 86912 переглядів (найбільше ролики Вижницької ОТГ – 11 тис, Новоселицької ОТГ – 9 тис. );
– Загальна кількість поширень роликів з сторінки становить –3137 (Найбільше Новоселицька -340, Вижницька – 336);
– Загальна кількість вподобань – 614.
2) На сторінці ТРК Буковина у мережі Youtube:
-загальна кількість переглядів – 3772; -кількість вподобань – 153.
3) 10 «Агентів громад» поширили на своїх сторінках ролики у мережі Фейсбук: загальна кількість поширень з їхніх сторінок становить – 221, кількість вподобань -117.
4) Окрім того варто відзначити, що всі ролики були поширені на сайті Децентралізація в Україні (www.decentralization.gov.ua) та на сторінках у соцмережах багатьох політиків та чиновників, зокрема віце премєра Зубка.
У номінаціях перемогли наступні ролики:
«Ролик, який набрав найбільше переглядів на Фейсбуці» – Вижницька ОТГ;
«Ролик, який набрав найбільше переглядів на Youtube» – Клішковецька ОТГ;
«Ролик, який набрав найбільше вподобань та поширень на Фейсбуці» – Новоселицька ОТГ;
«Ролик, який набрав найбільше переглядів на сторінці «Агента громад» – Мельник Надія;
«Ролик, який отримав найбільшу підтримку жюрі» – Глибоцька ОТГ.
За результатами оцінок журі та кількістю переглядів пять роликів ОТГ отримають ротацію на телеканалі «Буковина» – Чернівецька філії НСТУ.

Проект «Агенти громад» впроваджували впродовж квітня-липня 2018 року спільно Чернівецькою філією НСТУ та громадською організацією Буковинський центр виборчих технологій за підтримки Інтерньюс та USAID

Приєднуйтесь до нас: