Сер 232018
 

Скорочення. З цим доведеться або вже довелося зіштовхнутись деяким буковинцям у зв’язку із реорганізацією медичних та освітніх установ, а також бібліотек. Як діяти, якщо твою посаду хочуть скоротити? Як вигідніше звільнитися? Такі запитання все частіше і частіше ставлять жителі об’єднаних територіальних громад під час виїзних консультувань. У рамках проекту «Правова освіта громадян в територіальних громадах через Центр правової інформації та консультації» юристи та параюристи виїжджали у села і безоплатно давали відповіді на ці та інші найрізноманітніші запитання правового характеру, які цікавили селян.

«Роботодавець не має права наполягати на звільненні за власним бажанням, – пояснила юрист Чернівецької організації «Комітет виборців України» Ольга Чепель. – При розірванні трудового договору з ініціативи власника у випадках визначених п.1 ч.1 ст.40 Кодексу законів про працю України, а саме змін в організації виробництва і праці, в тому числі скорочення чисельності або штату працівників,допомога по безробіттю виплачується з 8-го дня після реєстрації застрахованої особи в установленому порядку у державній службі зайнятості. Натомість виплата допомоги по безробіттю особам, які звільнилися з останнього місця роботи за власним бажанням, починається з 91-го календарного дня».

Чимало жителів об’єднаних територіальних громад не знали й про те, що відповідно до статті 184 Кодексу законів про працю України не підлягають звільненню з ініціативи власника в зв’язку із скороченням посади чи чисельності вагітні жінки, жінки, які мають дітей віком до 3 років, одинокі матері (за наявності дитини віком до 14 років або дитини-інваліда), а при звільненні за власним бажання – підлягають. Це окрім випадків повної ліквідації підприємства. Continue reading »

Приєднуйтесь до нас: