Вер 262016
 

%d0%bf%d0%be%d1%81%d1%82%d0%b5%d1%80Оголошено набір до медіа-школи «Журналістські розслідування та децентралізація в Україні» для журналістів та студентів спеціальностей журналістика і політологія, та громадських активістів.
У програмі навчання: триденний тренінг у мальовничому куточку Буковини, семінари «Як робити свою роботу безпечно?» та «Секрети майстерності подачі матеріалу», круглі столи, експертна підтримка від фахівців, конкурс журналістських розслідувань та багато іншого.
Для участі у школі необхідно до 23:59 23 жовтня 2016 р. заповнити анкету https://goo.gl/bLcgeW Результати будуть оголошені не пізніше 27 жовтня 2016 р.
Матеріали навчання та роботи учасників будуть опубліковані у спеціальному збірнику після закінчення проекту.
За більш детальною інформацією звертайтесь до п. Євгенії Олійник (0509091345) або поштою jane_ol@ukr.net

Приєднуйтесь до нас:
Вер 202016
 

Приєднуйтесь до нас:
Вер 162016
 

123У Чернівецькій області ще цього року утвориться кілька об’єднаних громад і відбудуться вибори – громадяни обиратимуть голів громад, депутатів і старост. Зокрема, завершили процедуру об’єднання 4 громади, зокрема Новодністровська, Чудейська, Красноїльська та Тереблечанська, по яких направлено звернення до ЦВК щодо призначення перших виборів. На різних етапах створення перебувають Сторожинецька, Магальська, Вашківська та Вижницька об’єднані територіальні громади.

Наразі ЦВК ще не розглянув питання, але кошти на проведення виборів з Держбюджету виділені, отож вони відбудуться у жовтні або листопада.

В обласному відділенні Комітету виборців України надали деякі роз’яснення щодо рад об’єднаних громад і старост. Continue reading »

Приєднуйтесь до нас:
Вер 162016
 

1За результатами опитування населення, яке проведено Інститутом соціології НАН України на замовлення Асоціації міст України в рамках проекту «ПУЛЬС» у квітні-червні цього року, у Чернівецькій області реформу з децентралізації підтримують 76,6% населення (загалом по Україні цей показник становить 62%). У містах реформу підтримують 68% опитаних, у селах – 53%. Наша область за рівнем підтримки опинилась на 4 місці в Україні.

Про це 15 вересня 2016 року на спільній прес-конференції повідомили Христина Марчук – начальник відділу з питань містобудівного кадастру та регіонального розвитку управління регіонального розвитку ОДА, Тарас Халавка – регіональний консультант з комунікацій АМУ (ПУЛЬС), Ольга Чепель – регіональний консультант з організаційних та правових питань АМУ (ПУЛЬС) та Євген Прокопець – регіональний консультант з бюджетних питань АМУ (ПУЛЬС).

Так, 53,5% опитаних респондентів підтримують ідею об’єднання територіальних громад та вірять, що ради таких громад можуть зробити щось реальне (в містах таку ідею підтримують 59% опитаних респондентів, в селах – 44,8%). Continue reading »

Приєднуйтесь до нас:
Вер 052016
 

logotip_reformi_4_0_2У порядок денний сесійного тижня для розгляду Верховною Радою України 8 вересня включено наступні законопроекти:
• Про внесення змін до Закону України “Про добровільне об’єднання територіальних громад” щодо забезпечення державної підтримки добровільного об’єднання територіальних громад (№3390, в другому читанні та в цілому). Передбачає вдосконалення правового регулювання затвердження Перспективних планів формування спроможних громад, що надасть змогу усім спроможним громадам своєчасно отримати ефективне ресурсне забезпечення.
• Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо зарахування окремих адміністративних зборів до місцевих бюджетів (№4386-д, в цілому). Передбачається чітко унормувати питання зарахування до доходів загального фонду бюджетів об’єднаних територіальних громад, що створюються згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, окремих видів плати за надання адміністративних послуг. Continue reading »

Приєднуйтесь до нас:
Вер 042016
 

123Для чого потрібні виконавчі органи ради та що це таке?
До системи місцевого самоврядування, окрім місцевої ради, територіальної громади та міського або сільського/селищного голови, належать також виконавчі органи міської, селищної, сільської ради. Взаємодія усіх органів місцевого самоврядування налагоджена таким чином, аби, з одного боку, влада не концентрувалась у руках однієї особи чи групи осіб, а з іншого боку, було можливим ефективне та своєчасне прийняття рішень щодо розвитку громади. Наприклад, рада затверджує місцевий бюджет, але саме виконавчі органи ради розробляють його проект, подають на затвердження раді та забезпечують його виконання.
Також ради не є постійно діючими органами, їх робота є сесійною. Депутати збираються на сесію не рідше одного разу за 4 місяці. За цей час вони приймають найбільш важливі рішення, що віднесені до їх компетенції.
Але потреба у діяльності є завжди, тому потрібні органи, що працюватимуть постійно. Такими є виконавчі органи ради. Це різноманітні відділи, управління, департаменти ради. Вони відповідають за різні напрямки. Наприклад, департамент освіти, відділ соціального забезпечення громадян тощо. Continue reading »

Приєднуйтесь до нас:
Вер 042016
 

123Після утворення об’єднаної громади її жителі обирають депутатів сільської, селищної, міської ради (далі ради) та сільського, селищного, міського голову (далі голову) об’єднаної громади. На всю об’єднану громаду буде одна спільна рада та один голова.

Наприклад, до об’єднання було 3 села, у яких були свої сільські ради та сільські голови. Після того як ці 3 села утворили об’єднану громаду, їх сільські ради та посади сільських голів ліквідовуються. Натомість, виникає одна спільна об’єднана рада та один спільний сільський голова. Їх і обирають жителі усіх населених пунктів, які увійшли до об’єднаної громади. Continue reading »

Приєднуйтесь до нас:
Вер 042016
 

123Хто такий староста?

Староста – це представник інтересів жителів села/селища перед владою об’єднаної громади. Староста – це нова посада для місцевого самоврядування.Її було введено у 2015 році.

Для чого потрібен староста?

Староста потрібен для того, щоб жителі села/селища не залишилися без своїх представників у владі об’єднаної громади. Адже до об’єднання у селах/селищах були свої сільські ради та голови. А після того, як ці села/селища увійшли до складу об’єднаної громади, їх було ліквідовано.

Які села/селища матимуть старосту?

Рада об’єднаної громади сама вирішує, у яких селах/селищах будуть старости.Може бути один староста на кілька сіл/селищ, може у селі/селищі взагалі не бути старости. Єдина вимога Закону – старости не може бути в адміністративному центрі громади. Continue reading »

Приєднуйтесь до нас:
Вер 032016
 
 

 

 

 

Вибори депутатів сільської/селищної ради об’єднаної громади

 

Вибори депутатів міської

ради об’єднаної громади

 

Вибори голови об’єднаної громади

 

Вибори

старости села/селища в складі

об’єднаної

громади

Призначає вибори Центральна виборча комісія за зверненням відповідної обласної державної адміністрації Рада об’єднаної громади[1]
 

Виборча система

Залишається такою ж, що і на місцевих виборах 2015 року
Однотурова мажоритарна система Пропорційна система Однотурова

мажоритарна

система

 

 

Голосують

 

Жителі, які проживають у населених пунктах, що увійшли до складу об’єднаної громади

 

(Це означає, що особа повинна мати зареєстроване місце проживання у відповідному населеному пункті)

Жителі, які проживають населених пунктах, де відбуваються вибори старости
 

 

Можуть бути кандидатами

Особи, які:

–          досягли 18 років (на день голосування);

–          є дієздатними;

–          не мають непогашеної або не знятої судимості за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину, злочину проти виборчих прав громадян чи корупційного злочину

Обраним вважається кандидат

 

Який у своєму окрузі набрав більше голосів за інших Партія якого подолала 5-ти % бар’єр і який зайняв прохідне місце у партійному списку  

Який набрав більше голосів за інших

 

У випадку, якщо на вибори зареєструвався лише один кандидат, для того, щоб бути обраним, він має набрати більше половини голосів виборів, які взяли участь у голосуванні (50%+1).

Обираються на строк  

5 років

На строк повноважень ради (у разі дострокових виборів ради також будуть призначені дострокові вибори старост)
Інші виборчі процедури (організація і порядок голосування, порядок підрахунку голосів на виборчій дільниці, встановлення підсумків голосування) залишаються такими ж, що і на місцевих виборах 2015 року!

Детальніше в Законі «Про місцеві вибори»

Де шукати інформацію щодо призначених виборів? Continue reading »

Приєднуйтесь до нас: