Про нас

Бер 172017
 

За ініціативи Чернівецького ресурсного центру підтримки місцевої демократії 15 березня у Вижниці відбувся виїзний семінар щодо розгляду проекту статуту об’єднаної територіальної громади. Статут має на меті забезпечити належний рівень місцевої демократії, зокрема визначити форми і порядок діяльності об’єднаної громади, її органів та посадових осіб, а також гарантії жителів сіл та міста, що входять до складу громади. Участь в обговоренні положень Статуту взяли експерти Ресурсного центру, представники виконавчого комітету і депутати Вижницької об’єднаної громади, старости та громадські активісти.

Статут має відповідати Конституції та законам України, указам Президента і постановам Кабінету Міністрів України, але у ньому повинні бути чітко зафіксовані всі моменти, які стосуються безпосередньо життя громади – на цьому наголосив експерт центру Максим Лукінюк. Місцевим громадам надаються додаткові повноваження щодо створення і діяльності комунальних підприємств, вирішення екологічних питань, благоустрою територій, розвитку інфраструктури тощо. Суттєву увагу, додав експерт, варто приділити розробці окремих положень, які стосуються загальних зборів, громадських слухань та місцевих ініціатив. Continue reading »

Приєднуйтесь до нас:
Гру 062016
 


img_7659Інформаційний семінар з питань впровадження та підтримки місцевих ініціатив відбувся 5 грудня в у селищній раді Глибоцької об’єднаної територіальної громади. Участь у заході взяли представники Чернівецького ресурсного центру з розвитку місцевої демократії Ігор Баб’юк та  Максим Лукінюк, Глибоцький селищний  голова Григорій  Ванзуряк,  заступник Глибоцького селищного голови з діяльності виконавчих органів Іван Веклич, депутат Глибоцької селищної ради Микола Рубанець, а також представники громадської ради при ОТГ.

У зв’язку з процесом децентралізації, зазначив Ігор Баб’юк, на перше місце у вирішенні питань місцевого значення та прийнятті рішень виходить саме громада – місцеві мешканці. Тому громадянам необхідно знати, якими є загальні принципи їх участі у місцевому самоврядуванні, нормативно-правову базу, якою потрібно керуватись, а також основні форми участі в діяльності органів місцевого самоврядування.

Зокрема, на семінарі йшлося про те, що однією з обов’язкових норм для ОТГ є прийняття Статуту територіальної громади. Саме у цьому документі мають бути зафіксовані порядок взаємодії мешканців з органами місцевого самоврядування та форми участі громади у в прийнятті рішень місцевою радою.

Акцентувалася увага і на створенні органів самоорганізації населення (ОСН) – представницьких органів, які дають широкі можливості для місцевих жителів у плані захисту своїх прав та інтересів і вирішенні низки локальних питань.

Учасники семінару погодилися з актуальністю визначеної теми та розглянули питання щодо створення робочої групи при Глибоцькій селищній раді з метою розробки та прийняття положень, що регулюватимуть участь мешканців громади у прийнятті рішень органами місцевого самоврядування: положення про загальні збори, громадські слухання, місцеві ініціативи тощо.  

Як зауважив Максим Лукінюк, свою допомогу у цьому питанні – інформаційно-методичну, юридичну та консультативну – готові надавати консультанти Чернівецького ресурсного центру з підтримки місцевої демократії.

Захід відбувся в рамках проекту «Самі собі творимо владу. Ефективне управління об’єднаними територіальними громадами через самоорганізацію населення» за підтримки МФ «Відродження».

Приєднуйтесь до нас:
Жов 102016
 

12313 жовтня 2016 року (в четвер) Чернівецька обласна громадська організація «Комітет виборців» проводить презентацію Чернівецького ресурсного центру підтримки місцевої демократії.
В презентації Ресурсного центру братимуть участь:
Андрій Крупнік
Заступник голови Всеукраїнської громадської організації «Асоціація сприяння самоорганізації населення», м. Одеса
Ігор Баб’юк
Заст. голови ЧОГО «Комітет виборців», керівник проекту «Самі собі творимо владу. Ефективне управління об’єднаними територіальними громадами через самоорганізацію населення»
Євгенія Олійник
Кандидат політичних наук, асистент проекту «Самі собі творимо владу. Ефективне управління об’єднаними територіальними громадами через самоорганізацію населення»,
Максим Лукінюк
Юрисконсульт , експерт ЧОГО «Комітет виборців»
Презентація проходитиме в конферанс-залі Українського Народного Дому (м.Чернівці, вул. Якоба Петровича, – колишня вул. Ломоносова).
Початок заходу – о 12:00.
Запрошуємо зацікавлених працівників місцевих ЗМІ до участі у висвітленні зазначеного заходу.
Цей захід проходить в рамках реалізації проекту «Самі собі творимо владу. Ефективне управління об’єднаними територіальними громадами через самоорганізацію населення». Проект реалізується за сприяння Міжнародного Фонду «Відродження».

Приєднуйтесь до нас:
Вер 162016
 

123У Чернівецькій області ще цього року утвориться кілька об’єднаних громад і відбудуться вибори – громадяни обиратимуть голів громад, депутатів і старост. Зокрема, завершили процедуру об’єднання 4 громади, зокрема Новодністровська, Чудейська, Красноїльська та Тереблечанська, по яких направлено звернення до ЦВК щодо призначення перших виборів. На різних етапах створення перебувають Сторожинецька, Магальська, Вашківська та Вижницька об’єднані територіальні громади.

Наразі ЦВК ще не розглянув питання, але кошти на проведення виборів з Держбюджету виділені, отож вони відбудуться у жовтні або листопада.

В обласному відділенні Комітету виборців України надали деякі роз’яснення щодо рад об’єднаних громад і старост. Continue reading »

Приєднуйтесь до нас:
Чер 162016
 

КВУ Хмельницька обласна організація проаналізувала діяльність трьох (Дунаєвецької, Кам’янець-Подільської та Шепетівської) районних рад Хмельницької області.

Шепетівська райрада. Явка. У Шепетівській районній раді 34 депутати. За звітний період було проведено 7 сесій районної ради, з яких 3 позачергові. Жодної сесії не пропустили лише 14 депутатів. Натомість 3 депутатів (Грабощук Е.Г., Олійник Л.С., Сміховський В.В.) пропустили більше половини пленарних засідань (при цьому Олійник Л.С. за цей час достроково припинив депутатські повноваження). Ще 5 депутатів пропустили по 2-3 засідання, решта (12 осіб) – по 1 пленарному засіданні. Кореляції із партійною приналежністю практично немає, із черговістю/позачерговістю сесій також. Основною спільною ознакою крупних «прогульників» видається професійна зайнятість, усі вони очільники установ або ж підприємств (а основному директори агрофірм).
Робота комісій. Утворено 6 постійних комісій, якими сумарно проведено 28 засідань. Розглядались питання структури виконкому райради, програм соціально-економічного розвитку, бюджетні, комунальної власності, оптимізації мережі освітніх закладів тощо. Робочі групи при цьому для підготовки проектів рішень чи спеціального вивчення питань не створювались. Continue reading »

Приєднуйтесь до нас:
Чер 162016
 


IMG_639219 червня 2016 року в трьох селах Рукшинської об’єднаної територіальної громади (надалі ОТГ) проходитимуть перші вибори старост. Старост обиратимуть в сс. Гордівці, Рашків та Чепоноси, а в Пригородку вибори старости були перенесені на початок серпня 2016 року через відсутність вчасно зареєстрованих кандидатів.

15 червня 2016 року Чернівецька обласна громадська організація «Комітет виборців» в рамках програми «Розбудова спроможності в проведенні навчання у виборчому процесі та підвищення обізнаності виборців», що реалізується Координатором проектів ОБСЄ в Україні спільно з ЦВК, провели два просвітницькі тренінги з питань перших виборців старост в Рукшинській ОТГ.
Учасниками просвітницьких заходів були представники органів місцевого самоврядування, керівники комунальних закладів об’єднаної територіальної громади, члени територіальної та дільничних виборчих комісій, кандидати на посади старост тощо.
Тренер-модератор, заступник голови обласної організації «Комітет виборців», Ігор Баб’юк розповів про головні цілі реформи місцевого самоврядування в Україні, звернув увагу на важливості перших виборів старост в ОТГ. Також під час обговорень звернув увагу на активну участі членів територіальної громади у виборчому процесі. Continue reading »

Приєднуйтесь до нас:
Чер 082016
 

КВУЧернівецька обласна організація Комітету виборців України проаналізувала діяльність чотирьох (Вижницької, Глибоцької, Сторожинецької та Хотинської) районних рад області. На підставі аналізу можна констатувати, що зменшення чисельності депутатів районних рад позитивно вплинуло на їхню явку. Так в жодній з рад немає депутатів, які б пропустили більше 60% пленарних засідань. Найбільш дисципліновані виявились депутати Вижницької райради, лишень два депутати цієї ради пропустили третину засідань, інші всього одне засідання, або були присутні на всіх.
Найбільш активно в районних радах працюють бюджетні комісії та комісії, які здійснюють управління комунальним майном. Найактивніше розглядаються на комісіях питання пов’язані з фінансами району, районними цільовими програмами, управління власністю, організаційні та кадрові питання.
Найбільша кількість звернень було прийнято Хотинською райрадою (13). Найбільшу кількість запитів депутатів (52) розглянула Глибоцька райрада, що характерно 45 запитів, або 86% від поданих було задоволено.
Засідання районних рад відвідували народні депутати Тіміш Г.І. (Глибоцька райрада), Рибак І.П. та Амельченко В.В. (Вижницька райрада).
Далі наводимо більш детальний аналіз у розрізі окремих райрад. Continue reading »

Приєднуйтесь до нас:
Тра 202016
 

20160519_14410719-20 травня у м.Камянець-Подільський Чернівецька та Хмельницька обласні організації «Комітет виборців України» провели дводенний навчальний семінар для представників органів місцевого самоврядування, об’єднаних територіальних громад та громадських організацій трьох районів Хмельницької та Тернопільської областей.
У роботі семінару взяли участь заступник голови ЧОГО «Комітет виборців України», керівник проекту «Реформування місцевого самоврядування через залучення активних громадян» Ігор Баб’юк, експерти обласних організацій «Комітет виборців України» Ольга Чепель (кандидат юридичних наук), Олександр Рибщун (кандидат політичних наук) та Тарас Халавка. Continue reading »

Приєднуйтесь до нас:
Тра 132016
 

IMG_6250 12-13 травня Чернівецька обласна громадська організація «Комітет виборців України» у рамках реалізації проекту «Реформування місцевого самоврядування через залучення активних громадян» розпочала проведення дводенного навчального семінару для представників органів місцевого самоврядування, об’єднаних територіальних громад та громадських організацій Вижницького, Глибоцького, Сторожинецького та Хотинського районів області. У роботі семінару взяли участь заступник голови ЧОГО «Комітет виборців України», керівник проекту «Реформування місцевого самоврядування через залучення активних громадян» Ігор Баб’юк, експерти ЧОГО «Комітет виборців України» Ольга Чепель (кандидат юридичних наук), Євгенія Олійник (кандидат політичних наук) та Тарас Халавка.
Звертаючись до учасників семінару, Ігор Баб’юк акцентував увагу на особливостях впровадження реформи з децентралізації владних повноважень. На його думку реформа покликана не стільки фінансово зміцнити місцеві органи влади, скільки створити механізми для реального впливу громадян на прийняття управлінських рішень.  Експерт КВУ Ольга Чепель зупинилазь на законодавчому забезпеченні можливостей участі громадян в управлінні на місценввому рівні. Вона наголосила на доцільності прийняття в ОТГ Статутів територіальних громад. Цей документ дозволить вирішити багато проблем взаємовідносин влади та громади, а також між різними селами. Євгенія Олійник ознайомила присутніх з практикою впровадження інструментів демократії участі у м.Чернівцях.  Continue reading »

Приєднуйтесь до нас:
Кві 212016
 

КВУХмельницький обласний осередок ВГО «Комітет виборців України» спільно з Чернівецькою обласною громадською організацією «Комітет виборців» запрошує до участі в дводенному навчальному семінарі в рамках реалізації проекту «Реформування місцевого самоврядування через залучення активних громадян» (що підтримано Національним Фондом підтримки демократії). Під час навчального семінару учасники зможуть поглибити знання щодо реформи місцевого самоврядування та механізмів взаємодії між громадськістю та місцевою владою, а також поділитися кращими практиками громадської участі в місцевому самоврядуванні. Continue reading »

Приєднуйтесь до нас: