Децентралізація

 

    Відбувся круглий стіл «Бібліотека відкрита для змін»

    18 березня на базі регіонального тренінгового центру Чернівецької обласної універсальної наукової бібліотеки імені Михайла Івасюка в режимі онлайн відбувся круглий стіл «Бібліотека відкрита для змін».

    ”Читати

    На Буковині вже утворено 30 ОТГ, в яких проживає 2/3 мешканців області

    Отже з першого травня у Чернівецькій області є вже 30 ОТГ, з них 28 утворені на базі міст, сіл та селищ, і дві - це міста обласного значення – Чернівці та Новодністровськ (основне фото 1).
    Отже декілька цікавих фактів про ОТГ Буковини та Бесарабії:
    - У об’єднаних громадах Чернівецької області живе 557 тис. жителів області, що становить понад 61% від загальної чисельності населення області. У 28 ОТГ проживає 280 тис. осіб, а у двох містах обласного значення проживає 277 тис. жителів;
    - Кількість місцевих рад, які увійшли в 28 ОТГ – 100;
    - Найбільш чисельна громада – Сторожинецька – 38,5 тис. жителів, найменша – Усть Путильська – 2,2 тис.
    - Найбільший відсоток перевиконання власних доходів до місцевого бюджету за перший квартал цього року демонструє Тереблечанська ОТГ -13%;
    - Найбільший дохід на 1 мешканця за I квартал надійшло до бюджету Селятинської ОТГ (2190 грн.), найменший до Вікнянської ОТГ – 1110 грн.

    Прес-служба Чернівецького РВ АМУ (ПУЛЬС)

    ”Читати

    В Кіцмані обговорили перші вибори в ОТГ

    Актуальні питання щодо створення об’єднаної територіальної громади обговорили в середу, 18 жовтня, в Пункті європейської інформації Кіцманської центральної районної бібліотеки. Тут відбувся семінар-тренінг за проектом «Кампанія з підвищення обізнаності виборців щодо перших місцевих виборів у об’єднаних територіальних громадах». Його провів Володимир Старик — представник Всеукраїнської громадської організації «Комітет виборців України». 

    Участь у семінарі взяли члени дільничних виборчих комісій Кіцманської міської об’єднаної територіальної громади, куди увійдуть м.Кіцмань, с.Суховерхів та с.Давидівці, а також активні громадяни міста, які виявили бажання відвідати захід та більше дізнатися про перші вибори в ОТГ, котрі в нашому районі відбудуться вже 29 жовтня цього року. Аналогічний семінар відбувся цього ж тижня для членів дільничних виборчих комісій Мамаївської сільської ОТГ. Присутні разом з доповідачем розібралися в головних поняттях децентралізації, дізналися найважливіше про перші вибори в ОТГ, функції голови ради і голови громади (не слід плутати), про повноваження міської ради ОТГ, старост і виконавчих органів влади.

    ”Читати

    Адміністраціям поки не нададуть право контролювати місцеве самоврядування

    19 вересня 2017 року проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо здійснення державного контролю за відповідністю рішень органів місцевого самоврядування Конституції та законам України» був відкликаний з Секретаріату Кабінету Міністрів України. Відкликання було ініційовано розробником – Мінрегіоном.
    Це свідчить про черговий успіх Асоціації міст України у захисті місцевого самоврядування та збереження вектору його подальшого розвитку. Прийняття вказаного законопроекту призвело б до невиправданого втручання місцевих держадміністрацій у роботу місцевого самоврядування.
    На відповідний запит щодо відкликання проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо здійснення державного контролю за відповідністю рішень органів місцевого самоврядування Конституції та законам України» Асоціація міст України отримала велику кількість листів від своїх членів, які засвідчили одностайну підтримку негативних висновків експертів АМУ щодо нього. Міські, сільські та селищні голови на заходах АМУ, у інтерв'ю для ЗМІ та зверненнях до народних депутатів, висловлювали своє негативне ставлення до цього законопроекту. Відповідне рішення про неприйняття вказаного законопроекту прийнято Правлінням АМУ та підтримано учасниками ХІІІ Українського муніципального форуму 18 вересня 2017 року.
    ”Читати

    Ігор Баб’юк: «Уряд схвалив законопроект, який дозволяє ОТГ розпоряджатися своїми землями. Тепер податкові надходження за використання земель, що знаходяться поза межами населених пунктів, можуть складати до 10% бюджетних надходжень»

    6 вересня, на засіданні Уряду схвалено законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування у галузі земельних відносин». Законопроект передбачає розширення повноважень органів місцевого самоврядування у галузі земельних відносин, наділення сільських, селищних, міських рад ОТГ повноваженнями розпоряджатися землями державної власності в межах території відповідних територіальних громад.

    На сьогоднішньому засіданні Уряду Премʼєр - міністр України Володимир Гройсман сказав: «Сьогодні ми внесемо його (законопроект) у Парламент, і будемо просити Парламент розглянути його наступного пленарного тижня. Це потрібно, аби громади мали повне право розпоряджатися землями поза межами своїх населених пунктів. Законопроект очікують давно».

    ”Читати

Всі матеріали розділу