Жов 112017
 

19 вересня 2017 року проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо здійснення державного контролю за відповідністю рішень органів місцевого самоврядування Конституції та законам України» був відкликаний з Секретаріату Кабінету Міністрів України. Відкликання було ініційовано розробником – Мінрегіоном.
Це свідчить про черговий успіх Асоціації міст України у захисті місцевого самоврядування та збереження вектору його подальшого розвитку. Прийняття вказаного законопроекту призвело б до невиправданого втручання місцевих держадміністрацій у роботу місцевого самоврядування.
На відповідний запит щодо відкликання проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо здійснення державного контролю за відповідністю рішень органів місцевого самоврядування Конституції та законам України» Асоціація міст України отримала велику кількість листів від своїх членів, які засвідчили одностайну підтримку негативних висновків експертів АМУ щодо нього. Міські, сільські та селищні голови на заходах АМУ, у інтерв’ю для ЗМІ та зверненнях до народних депутатів, висловлювали своє негативне ставлення до цього законопроекту. Відповідне рішення про неприйняття вказаного законопроекту прийнято Правлінням АМУ та підтримано учасниками ХІІІ Українського муніципального форуму 18 вересня 2017 року.

Коментар Ольги Чепель консультанта з правових питань АМУ: «Прийняття даного законопроекту загальмувало б процес добровільного об”єднання територіальних громад, оскільки надання місцевим державним адміністраціям (МДА) права зупиняти та оскаржувати нормативні рішення сільських, селищних, міських (міст районного значення) рад надасть їм можливість ефективно протидіяти цьому процесу, адже законопроект не передбачає чіткого механізму відповідальності МДА за такого роду протиправних дії.
І знову головне питання, хто буде нести відповідальність, після довготривалих судових процесів, якщо виявиться, що дії органу державного контролю були протиправними щодо зупинення рішення ОМС? На дане питання законопроект відповіді не дає…»

Приєднуйтесь до нас:

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)