Бер 172017
 

За ініціативи Чернівецького ресурсного центру підтримки місцевої демократії 15 березня у Вижниці відбувся виїзний семінар щодо розгляду проекту статуту об’єднаної територіальної громади. Статут має на меті забезпечити належний рівень місцевої демократії, зокрема визначити форми і порядок діяльності об’єднаної громади, її органів та посадових осіб, а також гарантії жителів сіл та міста, що входять до складу громади. Участь в обговоренні положень Статуту взяли експерти Ресурсного центру, представники виконавчого комітету і депутати Вижницької об’єднаної громади, старости та громадські активісти.

Статут має відповідати Конституції та законам України, указам Президента і постановам Кабінету Міністрів України, але у ньому повинні бути чітко зафіксовані всі моменти, які стосуються безпосередньо життя громади – на цьому наголосив експерт центру Максим Лукінюк. Місцевим громадам надаються додаткові повноваження щодо створення і діяльності комунальних підприємств, вирішення екологічних питань, благоустрою територій, розвитку інфраструктури тощо. Суттєву увагу, додав експерт, варто приділити розробці окремих положень, які стосуються загальних зборів, громадських слухань та місцевих ініціатив.

У процесі розгляду було внесено пропозиції щодо включення до Статуту положень, які забезпечуватимуть прозорість діяльності ради ОТГ: про сайт громади, електронні петиції, громадську участь у реалізації бюджету.
Учасники також запропонували зафіксувати у Статуті процедуру виходу населених пунктів з об’єднаної територіальної громади та повернення комунального майна, яке належало їм до об’єднання.
Окремі зауваження учасників стосувалися пунктів щодо відзначення пам’ятних дат та святкових днів, найменування та перейменування населених пунктів тощо.

Також під час семінару йшла мова про фінансові ресурси, які громада має активно залучати для свого розвитку. Надзвичайно важливо, зазначив Ігор Баб’юк, проаналізувати всі можливості і розробити стратегію розвитку громади, поставивши хай невеликі, але конкретні цілі. Окрім того, для залучення додаткових коштів необхідно активно застосовувати проектний менеджмент.

Питання про затвердження проекту Статуту буде винесено на чергову сесію ОТГ, яка відбудеться 22 березня.

Приєднуйтесь до нас:

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)