Конкурс журналістських розслідувань

Кві 142017
 

ПОЛОЖЕННЯ
про конкурс аналітичних журналістських матеріалів, як висвітлюють проведення реформи владних повноважень та процес децентралізації в Чернівецькій області.

1.ПРЕАМБУЛА
1.1. Конкурс проводить ГО «Буковинський центр виборчих технологій» в рамках проекту «Активізація висвітлення децентралізації владних повноважень у ЗМІ Чернівецької області».
1.2. Мета конкурсу аналітичних журналістських матеріалів, що висвітлюють проведення реформи владних повноважень на місцевому рівні, – привернення уваги мешканців об’єднаних громад до аналізу перебігу реформи, моніторингу дій влади, журналістські розслідування щодо зловживань і непрозорості використання бюджетних коштів та активізація участі у громадян у процесі прийняття рішень.
1.3. Конкурс триває з 5 лютого 2017 року по 30 квітня 2017 року.
1.4. Головними завданнями Конкурсу є:
• підвищення обізнаності населення щодо процесу реформування на місцях,
• стимулювання розвитку української школи аналітичної та розслідувальної журналістики
• стимулювання дотримання представниками ЗМІ сучасних журналістських стандартів при підготовці матеріалів,
• донесення вичерпної, об’єктивної та неупередженої інформації громадянам України,
• відзначення кращих публікацій/теле-радіоматеріалів з зазначеної тематики Continue reading »

Приєднуйтесь до нас:
Кві 032017
 

Перший досвід невтішний. Кошти виділяють лише на газети і журнали, а бібліотекарів переводять на півставки

Коли на Буковині почали створюватися перші територіальні громади, запитань, напевне, було більше, ніж відповідей. Але про необхідність і переваги децентралізації говорилося дуже багато, тож цей процес добровільно-примусово охопив майже всі терени краю. Серед перших була створена Великокучурівська територіальна громада, яка об’єднала такі села Великий Кучурів, Глибочок, Годилів, Снячів і Тисовець. На той час ці населені пункти мали чотири бібліотеки, в яких працювало п’ятеро бібліотекарів. Якщо раніше вони належали до Сторожинецької централізованої бібліотечної системи, то з 1 лютого минулого року перейшли в підпорядкування відділу культури нової громади. Його очолив директор Великокучурівського будинку культури Василь Сушинський, якому за виконання додаткових обов’язків виділили півставки.

Continue reading »

Приєднуйтесь до нас:
Кві 032017
 

Великокучурівська об”єднана громада – це п”ять сіл, на території яких раніш діяли три сільські ради. За площею – трохи більше десятої частини Сторожинецького району, і понад 13 відсотків населення. Саме тут визріли передумови для створення одного з перших у області об”єднань нового типу. Бо, по-перше, певний інтеграційний досвід уже мали, оскільки раніш на території цих сіл діяв один з найпотужніших у краї колгосп імені 28 червня. По-друге, села ці кілька десятиліть тому належали не до Сторожинецького, а до Чернівецького сільського району, і так уже сталося, що навіть після входження в інше укрупнене формування жителі почувалися тут дещо відособленими.Та й транспортне сполучення не лише з прилеглим до обласного центру Великим Кучуровом, а й з наближеним до Сторожинця Снячевом з Чернівців набагато ліпше, ніж із райцентру.

Continue reading »

Приєднуйтесь до нас: