Вер 282017
 

Ідея цього задуму: стимулювати юристів в сільських громадах надавати первинну правову допомогу буковинцям. Адже саме через необізнаність нерідко жителі області потрапляють у халепу.

«За моїм переконанням, нам вдалося досягнути тих результатів та мети, яку ми закладали на самому початку реалізації проекту. І тут, для нас важливим було проведення активної інформаційно-роз’яснювальної роботи серед якомога більшої кількості мешканців області, орієнтуючись на різні цільові аудиторії. У співпраці з Чернівецькою обласною організацією «Комітет виборців» у рамках цього проекту нам вдалося таку роботу посилити», – каже заступник директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернівецькій області Жанна Патєхіна.

Обговорення тривало між учасниками круглого столу, а це і представники об’єднаних територіальних громад, Чернівецької обласної організації «Комітет виборців», центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги, у тому числі бюро правової допомоги, юристів, представників органів соцзахисту, координаторки Західного регіону Мережі правового розвитку.

«Так, у селах працюють бюро правової допомоги. У рамках проекту фахову допомогу розпочали надавати місцеві юристи, до яких громадяни також могли звернутись по консультацію. Взагалі ідея правової допомоги полягає у тому, щоб максимально мінімізувати корупційну складову. Багато з людей не знають, як вирішити питання, тому готові заплатити будь-кому, щоб їм у цьому допомогли. А такі питання зазвичай вирішується досить легко, умовно кажучи, поданням заяви або поданням скарги» – каже заступник голови Чернівецької обласної організації «Комітет виборців» Ігор Баб’юк.

«Виїжджаючи в громади виявили таку річ, що в порівнянні з 2015-16 роком їх діяльність активно популяризується через соцмережі. Найбільш поширені питання, з якими зіштовхнулись громади: як правильно оформити кадрові питання, правильність реєстрації права оренди паїв, врегулювання спадкових, сімейних відносин, земельних спорів» – розповідає регіональний консультант з юридичних питань у Чернівецькій області Ольга Чепель.

Під час круглого столу директор Чернівецького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги відзначив, що цьогоріч більш як вдвічі побільшало звернень буковинців до центрів правової допомоги. Люди звертаються з різних питань, причому не завжди такі громадяни потребують саме вторинної правової допомоги. На його думку, проведення інформаційно-роз’яснювальної кампанії, як в рамках проекту, є дієвим механізмом для підвищення рівня правової обізнаності та грамотності буковинців. Тому подібні заходи відбуватимуться й надалі, запевнили організатори заходу.

Приєднуйтесь до нас:

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)