Тра 182016
 

GOL_3180-260x200Ближчим часом Верховна Рада розглядатиме у другому читанні законопроект №4355, мета якого – перезавантажити систему земельних відносини згідно принципів децентралізації. Про це наголосив Віце-прем’єр-міністр — Міністр регіонально розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.
Він вважає, що проект, прийнятий у першому читанні, розширює повноваження органів місцевого самоврядування з управління земельними ресурсами, надає громадам адміністративні, ресурсні та фінансові механізми. За словами Геннадія Зубка, документ пропонує передати у комунальну власність ОТГ землі сільськогосподарського призначення за межами населених пунктів в якості делегованих повноважень, крім земель оборони, природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення, тощо.
«Це – основа глибокої земельної децентралізації, що посилить роль і вплив об’єднаних громад. Органи місцевого самоврядування отримають реальні повноваження управляти земельним фондом громади. Так можна збільшити дохідну частину місцевих бюджетів. І спрямувати додаткові кошти для соціально-економічного розвитку територій», — наголосив Зубко.
Він наголосив на необхідності врахувати низку ризиків, які із часом можуть стати протиріччями. «Ключове з них – у тому, що закон надаватиме право розпоряджатися згаданою землею як об’єднаним територіальним громадам, так і традиційним органам місцевого самоврядування. Однак ідеологія децентралізації спрямована на стимулювання й розвиток саме об’єднаних територіальних громад. Таких громад налічується в Україні 172. Решта місцевого самоврядування лишається у статусі сільських, селищних та міських рад. Але вже скоро діюча система місцевого самоврядування буде змінена на ОТГ», — говорить Геннадій Зубко.
За його словами, об’єднаній територіальній громаді, із стратегією розвитку та перспективними проектами, буде значно простіше залучати інвестиції. «ОТГ є природним запобіжником від корупції та зловживань. Адже її представники, зокрема фермерських господарств, яких в Україні близько 39 тис, зацікавлені у прозорості земельних механізмів та рішень на території громади, де вони працюють», — вважає Геннадій Зубко.
Він відзначив, що необхідно створити ресурсну базу розвитку ОТГ, аби нові органи самоврядування, отримавши повноту влади, уникли управлінського вакууму і кваліфіковано забезпечили свої розпорядчі функції. «Важливо, аби ці чинники народні депутати врахували у парламенті напередодні прийняття закону про земельну децентралізацію у другому читанні», — підкреслив Геннадій Зубко.
Детальніше у колонці Геннадія Зубка на сайті «Сегодня.ua» http://m.segodnya.ua/opinion/zybkocolumn/yak-zabezpechiti-zemelnu-decentralzacyu-716568.html
Джерело: http://www.minregion.gov.ua/press/news/zakonoproekt-pro-zemelnu-detsentralizatsiyu-neobhidno-dopratsyuvati-pered-priynyattyam-u-drugomu-chitanni-gennadiy-zubko/

Приєднуйтесь до нас:

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)