Обрання старост убезпечує сільські населені пункти об’єднаної територіальної громади від вакууму влади. Адже при об’єднанні громад існуючі сільські, селищні ради та їхні виконавчі комітети припиняють свою діяльність, оскільки створюється єдина рада на всю громаду.
Про це сказав Віце-прем’єр-міністр України — Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко на засіданні круглого столу щодо питань правового регулювання статусу старост в об’єднаних територіальних громадах у профільному парламентському комітеті.
На його думку, введення інституту старост наближає адміністративні послуги до людей, дозволяє мешканцям сіл та селищ мати вплив на місцеву владу. «Староста – це лідер, якому громада села висловила довіру на прямих виборах. Він обраний на строк повноважень ради об’єднаної громади і є підзвітним та підконтрольним перед жителями села та радою об’єднаної громади. Відтак староста має усі належні повноваження, аби ефективно представляти інтереси громади та забезпечувати її життєдіяльність», — зазначив Геннадій Зубко.
Він зауважив, що громада матиме механізми контролю, прописані у відповідному положенні, зокрема щодо припинення повноважень старости, які не дозволять йому ігнорувати інтереси людей.
Відео можна переглянути тут.
Джерело: http://decentralization.gov.ua/news/item/id/2371