Процес децентралізації влади, що розпочався в Україні у 2014 році, призвів до створення в 2015 році об‘єднаних територіальних громад. Спроможні громади повинні стати базовим елементом ефективної системи влади в Україні.На етапі створення об‘єднані громади зустрілися з багатьма викликами, серед яких:
відсутність загальноприйнятих пріоритетів щодо забезпечення надання базових послуг мешканцям об‘єднаних громад.. Кожен орган місцевого самоврядування, який увійшов до складу об‘єднаної громади, до об‘єднання мав власні пріоритети розвитку та власну систему цінностей щодо управління ресурсами. Після об‘єднання ці пріоритети, очевидно мають бути переглянуті та мають бути вироблені підходи до управління «об‘єднаними» ресурсами.
потреба ефективного управління новими земельними, бюджетними ресурсами, які стали доступними для об‘єднаних громад і можуть бути використані для розвитку,
збільшення кількості зацікавлених сторін, з якими потрібно узгоджувати прийняття рішень у межах об‘єднаних громад.
У більш широкому контексті громада повинна ефективно відповідати зовнішнім викликам, таким як глобалізація економіки, підвищення мобільності трудових ресурсів та пов‘язаний з цим ріст безробіття, посилення міжнародної конкуренції за інвестиції та розвиткові ресурси.
Відповіддю на ці та деякі інші виклики може стати перспективне (середньо- та довгострокове) планування об‘єднаної громади.
Експертами програми ЄС «Підтримка політики регіонального розвитку в Україні» була розроблена Методологія стратегічного планування розвитку об‘єднаних громад в Україні.
Методологія інтегрує ключові аспекти життєдіяльності і розвитку: економічні, соціальні та екологічні, підтримуючи їх взаємодію.
Методологія сприяє активній участі усіх зацікавлених і компетентних осіб у процесі стратегічного планування та реалізації планів розвитку відповідно до їх інтересів і можливостей.
Нарешті, методологія є певною інструкцією з розвитку винахідливості і підтримки творчого мислення. Однак, це не рецепт вирішення усіх проблем і викликів щодо місцевого розвитку, а лише документ для творчого застосування.
Завантажити Методологію стратегічного планування розвитку об’єднаних територіальних громад в Україні мажна ТУТ
Джерело: http://decentralization.gov.ua/news/item/id/2207
Кві 252016
Приєднуйтесь до нас:
Як відродити українське село – історія успіху Снітківської громади. Читайте тут: http://decentralization.gov.ua/news/item/id/2165