Бер 272019
 

На прес-конференції обласної громадської організації «Комітет виборців», яка була проведена 26 березня 2019 року в конференц-залі Українського Народного Дому представили результати аналізу КВУ представництва кандидатів у Президенти України в дільничних виборчих комісіях Чернівецької області.
Зокрема, заступник голови Правління ЧОГО «Комітет виборців» п. Ігор Баб’юк зазначив, що всі дільничні комісії були укомплектовані вчасно, всі провели перші засідання. Проблем із кворумом в роботі комісій не спостерігалось.
Загалом в ДВК Чернівецької області працюють 9011 членів, які представляють інтереси 21 кандидата на пост Президента України. Найбільше членів ДВК у кандидата в Президенти України п. Петра Порошенка та Юлії Литвиненка, найменше членів ДВК (2 – члени ДВК) від кандидата в Президенти України п. Олександра Данилюка. В дільничних виборчих комісіях працюють 23,4% жінок та 76,6% чоловіків. В 20% виборчих комісій по територіальному виборчому округу (№201 – центр – м. Чернівці) на керівних посадах ДВК працюють молоді люди, які не мають досвіду участі у виборах і в 2019 році вперше підуть голосувати на виборах Президента України. Continue reading »

Приєднуйтесь до нас:
Бер 062019
 

Про правові аспекти захисту виборчих прав громадян говорили в Чернівцях в Народному Домі.
Де зібрались представники Чернівецької організації «Комітет виборців», Вижницького офісу Мережі правового розвитку «Центр правової інформації та консультації», Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Чернівецькій області, Управління юстиції в Чернівецькій області.
В ході проведення круглого столу учасники активно поспілкувались на тему виборів та виборчих прав громадян.
Право голосу має кожен українець, як і право його захисту у випадку порушень з боку членів виборчої комісії. Оскаржити їхню роботу можна в суді. Зокрема, якщо вашу заяву щодо відсутності у списку виборців ігнорують. Або ж якщо не можете змінити дільницю, на якій голосуєте, відповідно до фактичного місця проживання.
Про актуальні питання які цікавлять виборців та як реалізувати своє право вибору. Наразі найбільш затребуваною інформацією є:
– інформація щодо різниці між попередніми та уточнюючими списками виборців та про можливість з ними ознайомитися;
– яка різниця між адресою проживання та адресою реєстрації, і чи можна використати своє право голосу на виборах, якщо в паспорті не має вклеєної фотографії після 25 і 45 років на ці та багато інших запитань дала відповідь Ольга Чепіль (юрист Вижницького офісу МПР)
Експерт з виборчого права Ігор Баб’юк як і для чого розповсюджується інформація про «мертві душі» і що це є своєрідною маніпуляцією свідомістю громадян.
На завершення Юрій Мінтенко (начальник управління реєстрації НПА) проінформував про реалізацію загальнонаціонального правопросвітницького поекту «Я маю право» в контексті виборчого періоду – «Я маю право голосу».
Підводячи підсумки учасники звернули увагу на те, що саме зараз для забезпечення чесності та прозорості проведення виборів президента всім слід об’єднатися і посилено працювати в цьому напрямку.

Приєднуйтесь до нас: