Бер 062019
 

Про правові аспекти захисту виборчих прав громадян говорили в Чернівцях в Народному Домі.
Де зібрались представники Чернівецької організації «Комітет виборців», Вижницького офісу Мережі правового розвитку «Центр правової інформації та консультації», Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Чернівецькій області, Управління юстиції в Чернівецькій області.
В ході проведення круглого столу учасники активно поспілкувались на тему виборів та виборчих прав громадян.
Право голосу має кожен українець, як і право його захисту у випадку порушень з боку членів виборчої комісії. Оскаржити їхню роботу можна в суді. Зокрема, якщо вашу заяву щодо відсутності у списку виборців ігнорують. Або ж якщо не можете змінити дільницю, на якій голосуєте, відповідно до фактичного місця проживання.
Про актуальні питання які цікавлять виборців та як реалізувати своє право вибору. Наразі найбільш затребуваною інформацією є:
– інформація щодо різниці між попередніми та уточнюючими списками виборців та про можливість з ними ознайомитися;
– яка різниця між адресою проживання та адресою реєстрації, і чи можна використати своє право голосу на виборах, якщо в паспорті не має вклеєної фотографії після 25 і 45 років на ці та багато інших запитань дала відповідь Ольга Чепіль (юрист Вижницького офісу МПР)
Експерт з виборчого права Ігор Баб’юк як і для чого розповсюджується інформація про «мертві душі» і що це є своєрідною маніпуляцією свідомістю громадян.
На завершення Юрій Мінтенко (начальник управління реєстрації НПА) проінформував про реалізацію загальнонаціонального правопросвітницького поекту «Я маю право» в контексті виборчого періоду – «Я маю право голосу».
Підводячи підсумки учасники звернули увагу на те, що саме зараз для забезпечення чесності та прозорості проведення виборів президента всім слід об’єднатися і посилено працювати в цьому напрямку.

Приєднуйтесь до нас:

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)