10 вересня в Чернівцях відбувся круглий стіл на тему «Вирішення проблем безгромадянства в Україні: досвід європейських країн», який провів ЧОГО «Комітет виборців» в рамках програми Всеукраїнського громадського партнерства«Ініціатива з подолання безгромадянства в Україні».
Про цілі та завдання Всеукраїнського громадського партнерства розповів заступник голови Одеської обласної організації КВУ Ігор Бринош. Він зазначив, що внаслідок проведеного в Одеській області моніторингу наявності осіб безгромадянства у кожному прикордонному з Республікою Молдовою районі
виявлено по 200-300 таких осіб. Більшість з них проживають в складних соціально-економічних умовах та уникають контактів з органами влади. «Наше партнерствопокликане не тільки виявити таких осіб, але й допомогти їм оформити документи для легального перебування в Україні», – ствердив І. Бринош.
Про подібну ситуацію на Буковині розповів координатор партнерства у Чернівецькій області Тарас Халавка: «У прикордонних з Республікою Молдова районах Чернівецької області виявлено десяток осіб без громадянства та сотні громадян Молдови, які прагнуть отримати українське громадянство. Кожна життєва історія осіб без громадянства є індивідуальною. Але важливим є те, щоб органи влади ставились до всіх цих людей з повагою, а не прагнули піти найпростішим шляхом – депортації».
Представник Управління Державної Міграційної служби Юлія Заплітна зазначила, що завдяки співпраці ДМС з КВУ виявлено цілу низку осіб без громадянства, або ж громадян інших держав, які прагнуть набути українське громадянство. Всім їм надано консультації щодо порядку оформлення відповідних документів. Це, в свою чергу, сприятиме зменшенню чисельності апатридів в області.
Заступник директора Центру підвищення кваліфікації державних службовців Сергій Гакман зауважив: «15 років тому, коли я працював у відділі міграційної політики питання осіб без громадянства, які прибули з Республіки Молдова було досить актуальне. Ця проблема, якщо її не вирішити зараз, може у майбутньому
тільки наростати. Тому важливим є прийняття відповідних змін до законодавства, щоб полегшити процедуру отримання цими людьми легального статусу в Україні».
Учасники круглого столу відзначили необхідність продовження інформаційної роботи серед осіб без громадянства. Це допоможе відновити довіру до української держави в цих людейсвою чергу та дасть їм можливість розпочати процедуру й успішно завершити процедуру легалізації.
Вер 112015
Приєднуйтесь до нас: