10 березня в Хмельницькому проведено прес-конференцію ХОГО Комітету виборців «Як проходить люстрація: проблеми та перспективи». До заходу долучились представники Хмельницької облдержадміністрації, державної фіскальної служби, обласної прокуратури, управління нацполіції в Хмельницькій області.
В рамках прес-конференції було оприлюднено результати моніторингу офіційних публічних джерел щодо ходу люстрації у Хмельницькій області, інформацію за результатами запитів до кількох інституцій відносно очищення влади у їхніх структурах, зроблено коротку ревізія ефективності діючого закону «Про очищення влади» (від 16.09.2014р. (із змінами та доповненнями від 27.01.2015р.), про суперечності цього закону, про причини відмінностей суспільних очікувань та реальних результатів люстрації в Україні. В рамках короткого вступного слова Голова обласного осередку КВУ Юрій Ануфрієв, окресливши актуальність проблеми очищення влади та її неабияку резонансність в українському суспільстві, відмітив, що станом на 19 лютого в Україні в цілому було люстровано лише 878 осіб. Таким людям заборонили займати посади в органах державної влади протягом 5 чи 10 років в залежності від конкретної справи і включили до Єдиного державного реєстру осіб, щодо яких застосовано положення Закону «Про очищення влади». Ще 145 тис. діючих чиновників пройшли або наразі проходять перевірку і 55 тис. осіб з числа тих, які претендують на посади у державній службі. Очевидно, що лише 878 люстрованих осіб – це не ті числа, на які очікувала громадськість. Також було наголошено на проблемі ухилення осіб від процесу люстрації та необхідності системної роботи над покращенням законодавства у сфері люстрації.
Експерти К.Дегтяр та О.Рибщун прокоментували отримані відповіді на інформаційні запити про перебіг люстрації. При цьому було акцентовано, що лише Управління СБУ ніяк не відгукнулась і на звітну прес-конференцію за результатами моніторингу її представники не з’явились. Загалом, було відмічено, що офіційні сайти вивчених інституцій містять необхідну публічну інформацію стосовно здійснення процесу люстрації. Так, на сайті обласної державної адміністрації можна знайти всі нормативні документи, перелік осіб, що вже пройшли перевірку, розміщений по департаментам та управлінням із зазначенням посади. 50% працівників обласної державної адміністрації вже проілюстровані, при цьому не звільнено жодної особи. У відповіді на запит в прокуратуру відповіли, що під дією Закону України “Про очищення влади” з прокуратури Хмельницької області звільнено двох осіб: першого заступника прокурора області Руслана Мартиненка та заступника прокурора області Володимира Шевчука. На 17 лютого цього року в структурі прокуратури області не пройшли люстрацію лише 6 осіб. Із відповіді Головного управління національної поліції в Хмельницькій області згідно із законом «Про очищення влади», у Національній поліції звільнень немає, оскільки це нова структура. Із лав міліції до початку переатестації було звільнено 11 осіб. Загалом, в обласній поліції пролюстровано 1942 особи. За результатами перевірки фіскальної служби з органів податкової міліції було звільнено Миколу Кучерука. Решта працівників, щодо яких проводилась перевірка, не падпадають під дію цього закону. В цілому, було відзначено відкритість та бажання структур співпрацювати із громадськими організаціями.
Бер 122016
Приєднуйтесь до нас: