У XXI столітті слово – одне з найпотужніших видів зброї і в світі вже давно точиться так звана «інформаційна війна». Сьогодні писати має змогу не лише той, хто має диплом журналіста, а кожен, хто має свою думку і бажає поділитися нею з оточуючими.
На цю тему відбувся круглий стіл «Адвокасі і громадська журналістика. Чернівці. Херсон» 8 лютого 2016 року. У конференційній залі Українського Народного дому в Чернівцях зібралися як експерти, так і студенти. Захід включив у себе виступи учасників круглого столу з Чернівців та Херсону та активну дискусію в форматі «питання-відповідь».
Володимир Старик, Голова товариства «Український Народний Дім в Чернівцях», поділився досвідом громадських адвокаційних кампаній у місті Чернівці. Розмова зайшла за те, що люди радше будуть слідкувати за тими подіями, що не є суспільно-важливими, а несуть розважальний чи скандальний характер. Насправді це сумно, адже в добу інформації потрібно використовувати дані ресурси з розумом та на благо міста, країни.
Успіхами громадської журналістики в Херсоні поділився Владислав Гладкий, Голова правління ГО «Центр сприяння інформаційним технологіям». Він розповів про цікавий щорічний конкурс «Інфопростір Херсонщини», що спрямований на заохочення молоді до участі в громадській журналістиці. На конкурс висувається близько 15 блогів, з яких обирається один переможець шляхом голосування через «лайки». Також є безліч різноманітних і цікавих номінацій. За останні роки блогери Херсону активно діяли на користь міста, тож пан Владислав впевнено заявив, що «Громадська журналістика в Херсоні є!».
У свою чергу Михайло Шморгун, відомий чернівецький блогер, зосередив свою увагу саме на веденні блогів та на трендах громадської журналістики. Він зазначив, що сьогодні кількість громадських журналістів, що досягли успіху і стали відомими вже професійними журналістами не зростає, адже сьогодні це вже нікому не потрібно. Люди менше читають блоги, надаючи перевагу соціальним мережам, тому і коментування на перегляди блогів різко зменшилися в порівнянні з минулими роками.
Круглий стіл «Адвокасі і громадська журналістика. Чернівці. Херсон» дав змогу всім учасникам дізнатися більше про такі поняття як «громадська журналістика» та «блогерство» та можливо навіть надихнув молодих студентів на створення власного блогу.
Ксенія Філяк