Лют 142017
 

Електронні петиції як демократичний механізм взаємодії влади і суспільства нині практикуються у понад 70 державах світу. Україна запровадила його нещодавно – трохи більше року тому. Проте це був прогресивний крок, покликаний сприяти наближенню влади до потреб й інтересів громадян та активнішому включенню останніх у вирішення суспільних проблем. Адже е-петиції є однією з найпростіших форм громадянської участі, що вимагає від самих «учасників» мінімальних зусиль і водночас дозволяє доносити їх вимоги й позиції напряму до тих осіб, від яких залежить прийняття необхідних рішень.

Перший рік функціонування електронних петицій дозволяє побачити, наскільки вони «прижилися» в Україні. При цьому особливо цікавим є місцевий досвід. Адже, з одного боку, ініціювати петиції та домагатися їх втілення в громадах потенційно легше; а з іншого, як свідчить вітчизняна практика, демократичні інструменти, які за задумом і логікою законодавця мали б успішно використовуватися на місцях, насправді на цьому рівні часто не працюють.

У зв’язку з цим сьогодні постають такі важливі питання: якою мірою електронні петиції впроваджені у місцевих громадах та наскільки активно мешканці користуються цим інструментом? Чи впливають е-петиції на процес прийняття та виконання рішень? Та які корективи доцільно внести у механізм подання та розгляду електронних петицій задля підвищення його ефективності на місцевому рівні? Continue reading »

Приєднуйтесь до нас:
Лют 142017
 

16 лютого 2017 року (в четвер) в конференц-залі Українського Народного Дому (м.Чернівці, вул. Якова фон Петровича, 2 – колишня вулиця Ломоносова). о 12:00 відбудеться воркшоп, організований Чернівецькою обласною організацією «Комітет виборців»: «Як протидіяти політичній корупції: рецепт змін від КВУ».
Під час заходу експерти Комітету Виборців представлять результати моніторингу щодо оренди політичними партіями комунальної власності в Чернівецькій області.
Також експерти КВУ ознайомлять учасників заходу із законопроектом, розробленим спільно КВУ із народними депутатами, який стосується використання партіями коштів, отриманих із Державного бюджету України на фінансування їх статутної діяльності. Проект закону визначає на що партії можуть витрачати бюджетні кошти, встановлює відповідальність за нецільове використання коштів і пропонує на законодавчому рівні визначити частку коштів, яку партії мають спрямувати на розвиток їх місцевих осередків.
До участі в заході запрошуються представники місцевої влади, політичних партій, ЗМІ та громадськості.

Приєднуйтесь до нас: