Січ 112016
 

Інтерв’ю Аркадія Шови (голова Мамалигівської сільської об’єднаної територіальної громади Новоселицького району) Буковинському віснику державної служби та місцевого самврядування.

«Б.В.»: До того, як стати головою об’єднаної територіальної громади, Ви досить довгий час працювали на посаді сільського голови. Розкажіть, будь ласка, про Ваш досвід.

А.Ш.: Головою сільської ради я працював з квітня 2006 року. В цьому році був обраний головою об’єднаної сільської громади, до якої увійшли 6 сільських рад – 8 населених пунктів. Це Балківці, Драниця, Кошуляни, Мамалига, Негринці, Несвоя, Подвірне та Стальнівці.
На сьогодні знаходимося в стані реорганізації. Провели першу пленарну сесію, на якій вибрали секретаря, голову. Обов’язки старост поклали виконувати на колишніх голів сільських рад. Власне, зараз очікуємо змін у законодавстві щодо призначення старост. Можливим є варіант, коли вони не будуть обиратися прямим голосуванням, а їх кандидатури затверджуватимуться на сесії за поданням комісії. Це дозволить зекономити державні кошти. Це питання піднімалося на нараді у Києві, з якої я нещодавно повернувся. Continue reading »

Приєднуйтесь до нас:
Січ 112016
 

ЦНАП-1Завершився перший етап конкурсного відбору об’єднаних територіальних громад для створення в них центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП).

Замість 20-ти громад, які планували відібрати раніше, за рішенням Конкурсної комісії до другого туру конкурсу пройшли 28 громад.

За інформацією Конкурсної комісії, на участь у конкурсі заявки подали 103 громади. З них 6 заявок подали громади, які на момент подачі не мали статусу об’єднаної територіальної громади.

Оцінка конкурсних заявок будувалася за 15 показниками, об’єднаних в три групи:

Чітке бачення майбутнього ЦНАП
Зручне приміщення ЦНАП
Якість підготовки заявки
Як пояснили у Мінрегіоні України, який проводить конкурс спільно з проектом «Реформа управління на сході України» (виконується німецькою федеральною компанією DeutscheGesellschaftfürInternationaleZusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини), більша кількість громад отримає методичну допомогу для якісного доопрацювання своїх проектів зі створення ЦНАПів.

Вже 12 січня у Києві заплановано провести першу консультаційну сесію.

В Мінрегіоні запевнили, що навіть ті громади, що не увійшли до другого туру конкурсу, отримають необхідну консультаційну, експертну, методичну та іншу підтримку щодо доопрацювання проектної заявки, утворення та організації діяльності ЦНАПів.

Джерело: Децентралізація України Continue reading »

Приєднуйтесь до нас: