Жов 202015
 

КВУДіяльність ТВК.
Рішення ТВК оприлюднюються і робота їх є прозорою. Було зафіксовано окремі випадки не оприлюднення рішень Шепетівської міської ТВК. На засідання ТВК вільно можна бути присутнім усім суб’єктам виборчого процесу, які не потребують дозволу.

ТВК утворила ДВК вчасно. ДВК в основному вчасно провели перші засідання, але ТВК в окремих випадках виявилися неспроможними проконтролювати кожну ДВК на предмет вчасного проведення першого засідання, тому що після їх утворення почалися масові заміни і переставляння з однієї ДВК в іншу партіями своїх кандидатур. ТВК змушені були з цим погодитися, тому що партії поставили їх перед вибором: або вони поміняють свої кандидатури як вважають за потрібне, або ТВК будуть самі доформовувати ДВК.
Скарг суб’єктів виборчого процесу не виявлено

Зафіксоване доукомплектування складу ДВК за поданням голови ТВК з боку окремих ТВК
було. Так Дунаєвецька ТВК доукомплектовувала 170 членів ДВК в комісіях, Кам’янець-Подільська – біля 100 членів ДВК.

Списки виборців
Списки виборців та виборчі запрошення передані відділами ведення Державного реєстру виборців з додержанням строків, встановлених Законом. Порушень не виявлено. Але як в окремих будинках запрошення вручались виборцям(Див файл Запрошення. Додатки 3)
Списки виборців надані для загального ознайомлення виборців вчасно, виборчі запрошення розіслані виборцям з додержанням строків, встановлених Законом.

Діяльність ДВК
Випадків, коли ДВК не провели засідання вчасно не зафіксовано (Про це вже згадувалося в п.3)

ДВК уже працюють, в основному всім необхідним забезпечені. Випадків коли влада повністю ігнорувала проблеми роботи комісій не має. ТВК провели з керівництвом ДВК навчання.

Якою є тематика передвиборної агітації?
Зміна ситуації в порівнянні з попереднім періодом у тому, що агітаційних матеріалів і місць їх розповсюдження стало набагато більше. Їх детальний аналіз потребує окремого дослідження. Тільки окремі, як «Рідне місто» в Кам’янці-Подільському обіцяють вирішити місцеві проблеми. Переважна більшість роздає свою пресу з якою можна займатися агітацією політичної сили на виборах до ВР, а не місцевих. Найбільше агітаторів і наметів у партії «За конкретні справи». Діючи в межах Хмельницької області, ця партія у своїй програмі також ставить загальноукраїнські проблеми. Окремо для Поділля розповсюджує свою газетку В.Бондар «Відродження».
Регіональна специфіка зустрічається надзвичайно рідко. Про Хмельниччину говорять в агітації місцеві партії «За конкретні справи», «Поруч», «Відродження».

Чи було зафіксовано випадки непрямого та прямого підкупу виборців?
1. Дармові концерти (партії:«За конкретні справи», Аграрна, УКРОП, ).
3. В Кам’янці-Подільському в наметах від партії: «За конкретні справи» запрошують на безплатну поїздку на екскурсію в райцентр Городок для демонстрації конкретних справ О. Гереги. При цьому забезпечують безплатним обідом. Приклад безплатної доставки бажаючих на концерт.

4. Роздача яблук та продовольчих пакетів від АПУ в Шепетівці, Хмельницькому, Кам’янці-Подільському(тут вдалося отримати про це інформацію)
Від партії «Сила громад» роздача продовольчих пакетів в Славуті, Шепетівці.

5. Медпослуги від партії «Поступ».
Чи було зафіксовано випадки використання адміністративного ресурсу?.
На інформаційних стендах у коридорі Центру національного виховання учнівської молоді було
виявлено розклеїні агітки із закликами голосувати за кандидатів у депутати в облраду від партії “За конктретні справи”: Інну Шоробуру та за кандидата в депутати в міську раду Валентину Рогатюк.
Інна Шоробура – ректор Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії, а Валентина Рогатюк працює директором Центру національного виховання учнівської молоді,
Валентина Рогатюк, яка перебувала у своєму кабінеті, відповіла: “Мене тут немає, я у відпустці. Питайте в заступників”.
У кабінеті заступника, завідуючого сектором Петра Назаренка, спостерігачі побачили плакат Валентини
Рогатюк, поліетиленові пакети, блокноти та інші агітаційні матеріали із логотипом партії “За конкретні справи”.

У Ярмолинцях 15 жовтня десятки учасників АТО та небайдужих ярмолинчан зібрались на мирну акцію.
Висловили невловоленя очевидними порушенями у передвибоий період. Найбільше обурювались щодо незаконних дій тимчасово виконуючого обов’язки голови РДА Андрія Шутяка. Мовляв, він перебуває на посаді в період проходження служби у Збройних силах України по мобілізації, не сумлінно виконує свої посадові обов’язки та активно використовує адмін ресурс в агітації, займається передвиборчою компанією партії “За конкретні справи”. Мітингуваьники сподіваються достукатись до Петра Порошенка та Арсенія Яценюка, аби ті сприяли відставці колишніх регіоналів у владі Ярмолинецького району.
“З 2010 року у нас нічого не змінилось. Досі шалена брехня, адміністративний тиск, підкуп виборців. Знову керівників підприємств та директорів шкіл примушують вступати в партію, яку вони створили “За конкретні справи”, – заявив мітингуючий приватний підприємець Грог Микола.
Активісти обурені й тим, що, згідно з документами, Андрій Шутяк проходить службу у складі восьмого
полку спецпризначення в зоні АТО, хоча ані на території військової частини, ані в Луганський та Донецькій областях його не бачили, кажуть учасники АТО, які повернулися зі сходу..
“У жодній відповіді на інформаційний запит, що ми подавали, немає документального підтвердження: згідно з чим він потрапив туди. Жодного документу, жодного наказу, жодного посвідчення про відряженя. Є лише документ про те, як він сюди прибув”, – наголосив голова Ярмолинецьої Ради Майдану О. Романюк.
Проте найбільше мітингарів обурив вчинок т.в.о. голови Ярмолинецької РДА першого вересня. У День
знань Андрій Шутяк проводив передвиборчу агітацію на святковій лінійці у школі №1. Паралельно у школі №2 заступник начальника військової частини майор Коптяк агітував у школі №2. У цей же час в Ярмолинцях в останню путь проводжли загиблого у зоні АТО. Проте згаданим особа було не до панихидиі Вимогою мітингувальників є відставка несумлінного посадовця та чесна передвиборча компанія у Ярмолинецькому районі.
Голова Ярмолинецької районної ради Михайло Шклярук зазначив, що поки що письмових заяв про
підкуп виборців чи інші порушення виборчого процесу наразі не надходило. Але якщо вони з’являться – всі будуть розглядатись і заходи вживатимуться.
Пізніше стало відомо, що Президент України підписав указ звільнення Андрія Шутяка від тимчасового
виконання обов’язків голови Ярмолинецької РДА.( Див файл «Протест в Ярмолинцях». Папка Додатки 3)
Чи застосовувалися заборонені форми передвиборної агітації: чорний PR?
В селі Грушка Кам’янець-Подільського району підпалили агітаційний намет партії «За конкретні
справи» в ніч з 10 на 11 жовтня. За словами агітаторів, ввечері вони залишили намет поблизу будинку культури, а вранці знайшли лише попіл. Справою займаються правоохоронці. Наразі ведеться слідство. Відомо, що справу відкрито за частиною 2 статті 194 Кримінального кодексу України: умисне знищення або пошкодження чужого майна, вчинене шляхом підпалу, вибуху чи іншим загальнонебезпечним способом.
Розповсюдження антиагітаційних листівок (Див файл «Чорний» Папка Додатки 3)
18. Наскільки поширеною є у ЗМІ «джинса»?.
Традиційно в місцевій пресі під час виборчих процесів використовується джинса і досить поширено. Приклади лише з 2-х тижневиків: обласної газети – органу облради і ОДА і міської «Вечірній Кам’янець»
1. Джинса під виглядом аналітики у «Вечірній Кам’янець» (Див папку Джинса-«Вечірній Кам’янець». Папка Додатки 3)
2. Джинса під рубрикою інтерв’ю у тижневику «Подільські вісті».

Приєднуйтесь до нас:

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)